توسط فناوران پارک علم و فناوری البرز صورت گرفت؛

طراحی و ساخت پرینترهای سه بعدی در ابعاد خانگی و صنعتی

۲۱ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۸:۵۴ کد : ۶۱۰۶۲ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۵۲۶
فناوران یکی از شرکت‌های دانش‌محور مستقر در پارک علم و فناوری البرز که در حوزه طراحی و تولید قطعات الکترونیکی فعال است موفق به طراحی و ساخت پرینترهای سه بعدی در ابعاد مختلف شدند.
طراحی و ساخت پرینترهای سه بعدی در ابعاد خانگی و صنعتی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از پارک علم و فناوری البرز، مهندس منصور رحمانیان مدیرعامل شرکت رادیس پندار پایا با اعلام این خبر گفت: با توجه به نیاز کشور و مقابله با تحریم های ظالمانه موفق شدیم، پرینتر های سه بعدی در ابعاد خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی را طراحی نموده و بسازیم.
وی افزود: این پرینتر در سه نوع، خانگی، نیمه صنعتی و صنعتی قابل تولید است، از ویژگی های این دستگاه کم مصرف بودن آن و همچنین سادگی استفاده آن می توان نام برد.
مدیرعامل شرکت رادیس پندار پایا با بیان اینکه در حال تولید انبوه این پرینتر هستیم و مقدمات کار فراهم شده است و در آینده بسیار نزدیک آماده ورود به بازار می شود، اظهار داشت: در حال حاضر یک تیم ۱۲ نفره در رشته های مختلف در این شرکت مشغول هستند و می توانند فناوری روز را تولید کنند.
وی از ثبت اختراع این محصول خبر داد و اعلام کرد: با توجه به محصولات شرکت، در صدد دانش بنیان شدن هستیم و مقدمات اولیه برای دانش بنیانی انجام و در حال تکمیل سامانه می باشیم.
مهندس رحمانیان گفت: تقریباً برای تجاری سازی مشکل خاصی وجود ندارد و خوشبختانه همه مراحل از طریق پارک علم و فناوری البرز قابل حل می‌باشد و تعامل خوبی بین شرکت های پارک البرز و مجموعه ستادی وجود دارد.
وی در پایان با اشاره به سال تولید، پشتیبانی ها و مانع زدایی ها گفت: در سال ۱۴۰۰ با این نامگذاری باید توجه بیشتری به شرکت های دانش بنیان و فناور صورت گیرد و مشکلات پیش روی این شرکت ها در بخش های مختلف بویژه حوزه مالی برطرف شود.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: پارک علم و فناوری البرز


( ۱ )