مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان افتتاح شد

۱۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۸ کد : ۶۱۰۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۱۹
مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان با حضور معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری، استاندار، نماینده مردم شهرستان‌های سمنان، مهدیشهر و سرخه در مجلس و مسئولان دانشگاه سمنان افتتاح شد.
مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سمنان، دکتر علی حقیقی اصل رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان گفت: این مرکز در پی انعقاد موافقت نامه‌ای با معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در سال ۱۳۹۸ و تخصیص وجوه حمایتی، به بهره برداری رسید.
وی با بیان اینکه مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان نخستین مرکز نوآوری در سمنان است، افزود: هم اکنون ۲۵ واحد فناور در مرکز نوآوری، پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان مستقر هستند که منجر به اشتغال ۶۹ نفر از فارغ التحصیلان بومی استان سمنان شده است.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان اظهار داشت: اعتبارات هزینه شده برای تجهیز، طراحی و بهسازی مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان ۲۰ میلیارد ریال است که ۱۵ میلیارد ریال آن با حمایت‌های معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و مابقی از منابع پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان تأمین شده است.
دکتر حقیقی گفت: این مرکز با داشتن فضاهای اختصاصی، اشتراکی، آموزشی و رفاهی برای تیم‌ها و واحدهای فناور، با وجود امکانات آزمایشگاهی، کارگاهی و تولیدی در جوار مرکز، آماده خدمات رسانی به صاحبان ایده و نوآوران است.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان افزود: فراهم نمودن فضای کار، تأمین سرمایه اولیه، جذب سرمایه گذار، ارائه مشاوره های مالکیت فکری، ارائه مشاوره های حقوقی، خدمات مشاوره برای بازاریابی محصولات و خدمات از دیگر خدماتی است که در این مرکز نوآوری به صاحبان ایده های نوآورانه ارائه می‌شود.
دکتر حقیقی با بیان اینکه مرکز نوآوری پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان در جهت اجرای فرامین مقام معظم رهبری در زمینه تقویت اقتصاد دانش بنیان و همچنین در راستای مأموریت دانشگاه سمنان برای تبدیل شدن به دانشگاه کارآفرین، ایجاد شده است تصریح کرد: مراکز نوآوری نقش مهمی در توسعه دانش بنیادی و در نهایت تبدیل آن به ثروت ایفاء می‌کنند.
وی ادامه داد: موفقیت این مراکز مستلزم پژوهش های بنیادی و در نهایت همکاری مراکز دانشگاهی، دولت و صنعت در جهت طراحی محصولات جدیدی است که براساس دستاوردهای این تحقیقات می توان آنها را به بازار عرضه کرد.
رئیس پارک علم و فناوری دانشگاه سمنان خاطر نشان کرد: مراکز نوآوری، پُلی بین مراکز دانشگاهی و مراکز رشد فناوری و کسب و کار ایجاد می‌کنند و نقش اساسی در آموزش کسب و کار به نیروهای خلاق دانشگاهی و افزایش ضریب کارآفرینی میان فارغ التحصیلان دارند.
گفتنی است دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری در جریان سفر به استان سمنان این مرکز را افتتاح و از قسمت‌های مختلف آن بازدید کرد.
ل.م ۵۴