مدیر کل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم عنوان کرد:

ضرورت مشارکت دانشگاه‌ها در پاسخ‌گویی به نیازها و بهره‌برداری از مزیت‌های استانی

۱۷ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۴۰ کد : ۶۱۰۱۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۱۲۱
مدیر کل دفتر ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری درخصوص مشارکت دانشگاه‌ها در پاسخ‌گویی به نیازها و بهره‌برداری از مزیت‌های استانی تاکید کرد: طی دهه‌های اخیر روند تحول و پیشرفت در ساختار و فعالیت دانشگاه‌ها و مراکز علمی کشور بسیار قابل توجه بوده است. خوشبختانه در این مسیر دانشگاه‌ها به تدریج علاوه بر وظیفه آموزش و تربیت نیروی متخصص، مباحث پژوهش و نوآوری را نیز توسعه داده‌اند.
ضرورت مشارکت دانشگاه‌ها در پاسخ‌گویی به نیازها و بهره‌برداری از مزیت‌های استانی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر محمد سعید سیف با بیان اینکه در حال حاضر، با توجه به نیازها و مسائل کشور، ضروری است دانشگاه‌ها به صورت گسترده‌تر در پاسخ‌گویی به نیازهای کشور نقش ایفا نمایند، تصریح کرد: مسلماً این هدف مستلزم روش‌ها و الگوهای جدید بوده و باید بتوان این هدف را به درستی معرفی و با روش‌های تشویقی مناسب به اجرا گذاشت.
وی افزود: از مهم‌ترین اهداف این طرح، همکاری و هم افزایی با نهادها و سازمان‌های ذیربط در جهت حل مشکلات و بهبود فعالیت‌های اقتصادی و صنعتی استان، هدفمند نمودن فعالیت‌ها و برنامه‌های دانشگاه‌ها مانند پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی، فرصت‌های مطالعاتی اعضای هیئت علمی و کارآموزی دانشجویان، شکل‌دهی هسته‌های پژوهشی و فناورانه مرتبط با مزیت استانی، تجهیز و تکمیل امکانات موجود آزمایشگاهی در راستای مزیت استانی و مشارکت در بهبود و توسعه وضعیت کسب و کار در استان‌ها می‌باشد.
دکتر سیف تصریح کرد: در این راستا حدود ۳۰ طرح از ۲۶ دانشگاه و مرکز آموزش عالی کشور براساس توانمندی هر منطقه توسط دانشگاه‌ها تعریف و به عنوان محورهای اصلی فعالیت انتخاب گردیدند. امید است با اینگونه برنامه‌ها مسیر همکاری‌های اثربخش دانشگاه‌ها هر روز گسترده‌تر گردد.
گفتنی است فایل گزارش مشارکت دانشگاه‌ها در پاسخ‌گویی به نیازها و بهره‌برداری از مزیت‌های استانی سال ۱۳۹۹ در حوزه ارتباط با جامعه و صنعت وزارت علوم، تحقیقات و فناوری از طریق لینک زیر قابل دانلود است. در این گزارش خلاصه‌ای از عملکرد دانشگاه‌ها در راستای بهره‌برداری از مزیت‌های استانی تشریح شده است.
ل.م ۵۴/‏ ر. ب ۴۵


<p style="text-align: center">مرورگر شما نمی تواند این pdf را نشان دهد<br></p> لینک دانلود فایل