در دانشگاه حکیم سبزواری صورت گرفت:

انعقاد بیش از ۱۱ میلیارد ریال قرارداد با بخش صنعت

۱۶ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۳:۵۵ کد : ۶۰۹۹۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۳۴
دکترسهیلی فرد رییس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: این دانشگاه با هدف رفع نیازهای علمی و صنعتی طی سال گذشته ۱۱ میلیارد و ۶۰۰ میلیون ریال قرارداد با بخش صنعت امضا کرد.
انعقاد بیش از ۱۱ میلیارد ریال قرارداد با بخش صنعت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، دکترسهیلی فرد گفت: عمده قراردادهای با بخش صنعت، مرتبط با شرکت های گاز و آب منطقه ای خراسان رضوی، سیمان و کابل خودرو سبزوار، شهرداری‌ها و چند شرکت دیگر بوده است.
وی افزود: همچنین محققان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری در سال گذشته، در پروهش های بین المللی با دانشگاه های ملی سنگاپور، صنعتی لولئو سوئد، علوم وفناوری نروژ، علوم پزشکی سارلند آلمان، پلی تکنیک میلان ایتالیا، دونقا چین و دانشگاه استرالیای جنوبی همکاری داشته اند.
رییس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: طراحی و تولید کیسه های جاذب به عنوان طرح سیل بند آنی برای جلوگیری از خسارت های سیل در سطح کشور و تولید داروهای ضد سرطان انکپسوله شده و برنامه ریزی برای تولید انبوه با موافقت استقرار در مرکز رشد از دیگر فعالیت های پژوهشگران این دانشکده بود.
وی اظهار داشت: بالغ بر ۴۰ مقاله Q1 توسط محققان این دانشکده در سال ۹۹ در نشریات معتبر بین المللی منتشر شده است که از این تعداد ۱۷ مقاله در مجلات ۱۰ درصد برتر دنیا به چاپ رسیده است.
رییس دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: ایجاد رشته های کارشناسی ارشد مهندسی منابع آب و سازه های هیدرولیکی و رشته های کارشناسی مهندسی هوافضا و مهندسی پلیمر و قرار گرفتن عضوهیات علمی گروه عمران در زمره دو درصد برتر دانشمندان جهان از دیگر دستاوردهای دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه د سالی که گذشت بود.
دکتر سهیلی فرد اظهارداشت: همچنین اجرای پنج طرح مرتبط با کرونا شامل تولیدات اتانول، ماسک، لباس دو لایه پلیمری ضدویروس، ساخت شبیه ساز خورشید (ویروس کش) و ساخت ازن ساز برای پاکسازی فضای سالن‌ها از ویروس از دیگر تولیدات علمی و صنعتی این دانشکده در سال ۱۳۹۹ بوده است.
ل.س ۴۲/ ر.ب ۴۵

کلید واژه ها: حکیم سبزواری