در آستانه نیمه شعبان و با مشارکت دانشگاه کاشان؛

دفتر مهدویت منطقه کاشان افتتاح شد

۰۸ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۱:۳۳ کد : ۶۰۹۴۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۰
دفتر مهدویت منطقه کاشان در آستانه نیمه شعبان با حضور حضرت آیت الله سلیمانی  نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان افتتاح شد.
دفتر مهدویت منطقه کاشان افتتاح شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کاشان، این دفتر با مشارکت دانشگاه کاشان در منزل واگذارشده از سوی یکی از اساتید این دانشگاه آغاز به کار کرده و قرار است پس از اتمام پروژه مرکز تحقیقات علوم قرآن و حدیث دانشگاه کاشان به این ساختمان نقل مکان کند.
رئیس دانشگاه کاشان در مراسم تاسیس دفتر مهدویت در منطقه کاشان، یکی از رسالت‌های جامعه دانشگاهی کشور را اهتمام برای ارتقای فرهنگ مهدویت عنوان کرد و گفت: امیدواریم با بهره برداری از مرکز تحقیقات علوم قرآن و حدیث در دانشگاه کاشان این مرکز مهدویت به دانشگاه کاشان منتقل شود و محمل و بستر مناسبی برای انجام مطالعات علمی در این حوزه فراهم گردد.
دکتر عباس زراعت مهدویت را مساله اهل دل دانست و افزود: در جامعه علمی باید مهدویت را به صورت علمی معرفی نماییم
وی از راه اندازی کتابخانه تخصصی مهدویت تخصصی خبر داد و خاطر نشان کرد: با توجه به ایجاد رشته دکترای نهج البلاغه و سایر رشته‌های مرتبط در دانشگاه کاشان، باید سعی شود تا فرهنگ مهدویت در منطقه فراگیر شود.
دکتر زراعت به تشکیل جلسات و کارگاه‌های مختلف در این حوزه برای دانشجویان، کارمندان و اساتید اشاره کرد و افزود: این وظیفه آموزش عالی است که مهدویت را برای عموم و به ویژه نسل جوان تبیین کنند.
وی زمینه‌سازی آموزشی برای ظهور مهدی موعود (عج) را مهم‌ترین وظیفه اساتید و دانشگاهیان عنوان کرد و گفت: با معرفی الگوی علمی می توان برای ظهور مصلح زمینه‌سازی کرد.

* اندیشه مهدوی عامل رشد جامعه دینی است

نماینده ولی فقیه و امام جمعه کاشان نیز در این آیین اظهار داشت: اندیشه «مهدویت» به دلیل دارا بودن ویژگی‌‌های منحصر به فرد، یکی از توانمندترین عوامل رشد جامعه دینی ما است.
آیت الله سلیمانی افزود: ارائه درست و گسترش این فرهنگ نورانی در جامعه، باعث رشد و بالندگی هر چه بیشتر جامعه و حفظ آن از فرو غلتیدن در فسادها و تباهی‌ها است.
وی با قدردانی از دانشگاه کاشان به واسطه در راه اندازی دفتر مهدویت اظهار امیدواری کرد این مرکز بهتر بتوانند خدمات موثری در تعمیم فرهنگ انتظار انجام دهد.
امام جمعه کاشان با تبریک فرا رسیدن سالروز میلاد امام زمان (عج) خاطر نشان کرد: با افتتاح این مرکز در آستانه سالروز میلاد حضرت مهدی (عج) سعی گردید که رضایت امام زمان و خداوند متعال را جلب کنید.
ل.م ۵۴