مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم:

تغییر در کارکرد دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سبب تبلور صنعت در دانشگاه‌ها می‌شود

۰۷ فروردین ۱۴۰۰ | ۲۰:۵۰ کد : ۶۰۹۴۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۱۴۷۷
دکتر مهدی کشمیری مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی امور فناوری وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: تغییر در کارکرد دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سبب تبلور صنعت در دانشگاه‌ها می‌شود.
تغییر در کارکرد دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سبب تبلور صنعت در دانشگاه‌ها می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر کشمیری از فناوران به عنوان ارزشمندترین نسل کشور نام برد و تاکید کرد: باید زمینه رشد این سرمایه‌ها را فراهم کنیم.
وی با تاکید بر اینکه تغییر نگاه در کارکرد موسسات پژوهشی و دانشگاه‌ها یک اصل اجتناب‌ناپذیر است، افزود: تغییر در کارکرد دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی سبب تبلور صنعت در دانشگاه‌ها می‌شود و با این رویکرد دیگر نباید مدام نگران ارتباط صنعت و دانشگاه باشیم.
دکتر کشمیری با بیان اینکه مراکز علم و فناوری مانند پارک‌ها و مراکز رشد می‌توانند به رویای کاربردی پژوهش‌های علمی جامه عمل بپوشانند، گفت: دانشگاه‌ها زمانی می‌توانند از کارآفرینی حرف بزنند که تمام ساختارهای سخت افزاری و نرم افزاری آن‌ها در خدمت نظام کارآفرینی باشد.
وی با اشاره به اینکه دستاوردهای پژوهش و فناوری پارک های علم و فناوری استانها قابل تقدیر و خرسندی است، گفت: خوشبختانه در سال‌های اخیر شرکت‌های دانش‌بنیان در این پارک‌ها به خوبی نقش مهم خود را ایفا کرده‌اند و با تبدیل دانش به ثروت عقب ماندگی‌ها را جبران کرده و تلاش بیش از پیش همچنان ضروری است.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


( ۵ )