در سال جهش تولید صورت گرفت:

فروش ۳۲۰ میلیارد ریالی محصولات فناورانه محققان دانشگاه حکیم سبزواری

۰۷ فروردین ۱۴۰۰ | ۱۰:۵۱ کد : ۶۰۹۳۹ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۱۷
مدیر مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری گفت: در سال ۱۳۹۹ شرکت‌ها و واحدهای فناور مستقر در مرکز رشد این دانشگاه، ۳۲۰ میلیارد ریال محصولات تولیدی خود را به فروش رسانده‌اند.
فروش ۳۲۰ میلیارد ریالی محصولات فناورانه محققان دانشگاه حکیم سبزواری

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، دکتر ریحانه صباغ زاده با اعلام، عمده محصولات تولیدی این واحدهای فناور را در حوزه گلخانه‌های هوشمند، فنی و مهندسی، برق و الکترونیک دانست و اظهار داشت: دفتر معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری نیز امسال سه میلیارد ریال تسهیلات به شرکت‌های مرکز رشد این دانشگاه پرداخت کرده است.
وی گفت: ۴۰ واحد فناور در مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری فعالیت دارند که برخی از این واحدها به مرحله تولید انبوه محصول رسیده‌اند.
مدیر مرکز رشد دانشگاه حکیم سبزواری افزود: مرکز رشد به منظور حمایت از کارآفرینان و دانش آموختگان دانشگاهی تأسیس شده و با ارائه امکانات و تسهیلات عمومی، زمینه ایجاد شرکت‌های جدید را فراهم می‌کند.
صباغ زاده تصریح کرد: این مرکز زمینه پذیرش واحدها را فراهم کرده و با دادن امکانات به صاحبان ایده و برگزاری کلاس‌های آموزشی، مشاوره و بازاریابی، شرایط تجاری سازی طرح‌ها را هموار می‌سازد.
گفتنی است مرکز رشد واحدهای فناوری دانشگاه حکیم سبزواری اواخر سال ۱۳۹۳ به بهره برداری رسیده است.
ل.م ۵۴


( ۱ )