مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم:

فرآیند اشتغال پذیری دانشجویان از طریق برنامه‌های مشارکتی ممکن می‌شود

۲۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۱۱ کد : ۶۰۹۲۰ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۲۶۷۲
محمد هادی عسکری، مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در آیین رونمایی از دور جدید برنامه‌های این معاونت در حوزه زنان و دختران دانشگاهی گفت: برنامه‌های مشترک معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و معاونت امور زنان و خانواده منجر به تقویت اشتغال پذیری دانشجویان می شود.
فرآیند اشتغال پذیری دانشجویان از طریق برنامه‌های مشارکتی ممکن می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، مهندس عسکری با اشاره به برنامه های مشترک اجرا شده، اظهار داشت: وجه افتراق این برنامه ها با سایر فعالیت ها، سیاستگذاری و اجرای توأمان برنامه ها در میدان واقعی دانشگاه بوده است.
وی افزود: برگزاری رویداد کمند در سطح دانشگاه های کشور نتیجه سیاستگذاری صحیح و کارآمد است که توانسته علاوه بر تقویت امید به ایجاد امکان کنش دانشجویان دختر بیانجامد چرا که در اجرای این برنامه بسته کاملی از یک فرآیند پیش بینی و به عرصه اجرا در آمد.
عسکری افزود: همکاری بین دستگاهی میان وزارت علوم، معاونت زنان و خانواده و صندوق کارآفرینی امید منجر به شبکه ای شد که در آن ایده ها و دستاوردهای ارزنده ای شکل گرفت.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در ادامه به برگزاری اولین جشنواره فرهنگی، هنری و اجتماعی پروین اعتصامی اشاره کرد و افزود: این جشنواره که بر اساس موافقت نامه برای اولین بار برگزار می شود یکی از برنامه هایی است که منجر به تقویت هویت دختران دانشجو می شود.
وی افزود: اگر چه ما به خط کشی جنسیتی معتقد نیستیم ولی هویت بخشی به کنش گری مؤثر دختران دانشجو را یک ضرورت می دانیم و برگزاری این جشنواره را یکی از بسترهای مورد نیاز در این زمینه می دانیم که خوشبختانه با حمایت معاونت امور زنان و خانواده اجرا می شود.
عسکری در بخش دیگری از سخنان خود از آغاز به کار سامانه نمایشگاهی توانمندی های دانشجویان دختر در زمینه مد، لباس و صنایع دستی خبر داد و افزود: این سامانه با قابلیت هایی که در آن پیش بینی شده است، امکان ارائه دستاوردهای دانشجویان دختر سراسر کشور ایجاد شده است.
وی افزود: توانمندسازی و ترغیب دانشجویان دختر جهت ورود به کسب و کار در زمینه کالاهایی را که هم کالای فرهنگی روزآمد تلقی شده و هم منجر به تقویت هویت ملی در میان دانشجویان می شود، از اهداف این نمایشگاه به شمار می رود که این مهم در سایه راهنمایی های استادان دانشگاهی تحقق پیدا می کند.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پایان با اشاره به اینکه یکی از چالش‌های نظام آموزش عالی کشور اشتغال پذیری دانش آموختگان است، اظهار امیدواری کرد با اجرای این برنامه ها شرایط به نحوی فراهم شود تا منجر به امید آفرینی، هویت آفرینی در میان دختران دانشجو جهت ورود قدرتمند در عرصه اجتماعی شود.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


( ۲ )