برگزاری نشست هم اندیشی رؤسای دانشگاه های بابل

۲۳ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۱:۵۹ کد : ۶۰۹۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۵
نشست رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی های شهرستان بابل با حضور مهندس حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم...
نشست رؤسای دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی های شهرستان بابل با حضور مهندس حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی در دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در ابتدای این نشست دکتر جواد واثقی امیری رئیس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل گفت: این جلسه فرصت مغتنمی برای فراهم نمودن شرایط مناسب در راستای توسعه شهر و دانشگاه می باشد.
وی تاکید کرد: امروزه ماموریت دانشگاه صرفا محدود به آموزش و تولید علم نیست، بلکه فناوری و کارآفرینی از ماموریت های اصلی دانشگاه است و بخش مهمی از برنامه ریزی ها و تلاش ها در همه سطوح قانون گذاری، پشتیبانی و اجرا باید به این سمت و سو باشد.
دکتر واثقی امیری افزود: از لحاظ کمیت آمارهای مناسبی در زمینه تولید علم و آموزش وجود دارد، دانشگاه ها باید به ارتقای کیفیت فکر کنند. دانشگاه فاقد کیفیت نمی تواند ژرف نگر باشد. دانشگاه سطحی نگر هم نمی تواند در توسعه کشور نقش مؤثری داشته باشد.
رییس دانشگاه صنعتی نوشیروانی بابل اظهار داشت: دانشگاه کارآمد به دنبال راه حل علمی برای حل مشکلات جامعه است و نیروهای توانمند، متخصص و متعهد تربیت می کند؛ نیروهایی که بتوانند کارآفرینی کنند و معضلات جامعه را حل کنند و البته جامعه و صنعت هم قوانین و جایگاه خاص خود را در زمینه ارتباط با دانشگاه دارند.
وی خاطرنشان کرد: تامین منابع از مؤلفه های اصلی دانشگاه ها در راستای انجام ماموریت هاست؛ اعتبارات دانشگاه ها باید در اولویت اول قرار گیرد و همچنین دانشگاه ها برای رشد و توسعه نیاز به استقلال رای دارند و قطعا رشد دانشگاه بر رشد جامعه بسیار تاثیرگذار است.
سپس مهندس حسین نیازآذری نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی ضمن تشکر و قدردانی از حضور شرکت کنندگان گفت: دانشگاه ها یک ظرفیت عظیم و یک پشتوانه مستحکم برای مهندسی فرهنگی در جامعه اند.
وی افزود: خط مقدم اجرای منویات مقام معظم رهبری برای برون رفت از شرایط و تنگنا ها دانشگاهیان هستند؛ چه قشر دانشجو که افرادی پر نشاط، محقق و پژوهشگرند و چه قشر استاد که در نظام جمهوری اسلامی جایگاه ویژه ای دارند.
مهندس نیازآذری گفت: در طول عمر با برکت انقلاب اسلامی دانشگاه پیشتاز همه‌ تحولات در عرصه های مختلف و پشتیبان مردم برای برنامه های محتلف بود و برای حفظ این پشتیبانی ها باید به تقویت دانشگاه ها بپردازیم.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی گفت: عامل رشد و توسعه هر کشور نیروی انسانی کارآمد است و نیروی انسانی کارآمد را دانشگاه با کیفیت تربیت می کند و ما نیاز به یک همگرایی و هم صدایی در بخش توسعه و پیشرفت داریم.
گفتنی است در ادامه  این نشست رؤسای سایر دانشگاه ها نیز به بیان نقطه نظرات خود پرداختند.