معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد:

توجه به مقوله زنان و دختران زمینه ساز توسعه اجتماعی

۲۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۷ کد : ۶۰۹۱۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۲۵۷۸
دکتر غلامرضا غفاری معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات وفناوری در آیین رونمایی از دور جدید برنامه‌های این معاونت در حوزه زنان و دختران دانشگاهی ، با ارائه گزارشی از برنامه های مشترک وزارت علوم و معاونت امور زنان و خانواده ریاست‌جمهوری اظهار داشت: این برنامه های مشترک، موجب تقویت امید و نشاط دختران دانشجو شده است.
توجه به مقوله زنان و دختران زمینه ساز توسعه اجتماعی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین که با حضور دکتر معصومه ابتکار، معاون رئیس جمهوری در امور زنان و خانواده برگزار شد، دکتر غفاری در سخنانی، برگزاری رویداد کمند در سطح دانشگاه های ۱۰ استان کشور را اقدامی ارزشمند و مؤثر در زمینه توانمندسازی دختران دانشجو جهت ورود به فضای کسب و کار توصیف کرد و افزود: اجرای این قبیل برنامه ها موجب توسعه سرمایه های اجتماعی می شود.
وی همچنین توجه به مقوله زنان و دختران به عنوان نیمی از جامعه را زمینه ساز توسعه اجتماعی دانست و خاطرنشان کرد: اجرای برنامه های مشترک در سطح دانشگاه ها همچون نهالی است که به شکوفایی و بالندگی دختران دانشجو می انجامد.
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم برگزاری جشنواره ملی زن و علم را از دیگر برنامه های مشترک بر شمرد و گفت: این رویداد در بین بانوان دانشگاهی توانسته است منجر به ارتقای انگیزه های آنان و نیز الگوپذیری از مفاخر علمی و اجتماعی شود.
دکتر غفاری افزایش شمار شرکت‌کنندگان در این جشنواره را بیانگر تثبیت این رویداد در جامعه علمی کشور دانست و اظهار امیدواری کرد این روند در دوره جدید جشنواره که به میزبانی دانشگاه تربیت مدرس برگزار می شود تداوم یابد.
وی در بخش دیگری از سخنان خود، برگزاری نمایشگاه های مد، لباس و صنایع دستی را از دیگر اقدامات مشترک دانست و اظهار داشت: جلب مشارکت دانشجویان در این برنامه نیز منجر به ترغیب آنان در تولید آثار ارزنده در زمینه مد، لباس و صنایع دستی به عنوان کالاهای فرهنگی و هویت آفرین شده است.
دکتر غفاری در پایان سخنان خود طرح ملی توانمندسازی سفیران فرهنگی را مورد اشاره قرار داد و گفت: این طرح با طراحی متناسب با شرایط کرونایی در سال آینده در منطقه دانشگاهی به اجرا در می‌آید.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


( ۱ )