به منظور گسترش همکاری‌های مشترک صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه اصفهان و بنیاد روسکی میر

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۰ کد : ۶۰۸۵۸ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۴۲
تفاهم نامه همکاری بین بنیاد روسکی میر و دانشگاه اصفهان توسط ولادیمیر کوچین مدیر اجرایی بنیاد از یک سو و دکترسید کمیل طیبی مشاور رئیس دانشگاه در امور بین‌الملل و مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه اصفهان به امضاء رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه اصفهان و بنیاد روسکی میر

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، بوریس میستروف سرکنسول روسیه در اصفهان در دیدار با دکتر طیبی که در محل دانشگاه اصفهان برگزار شد، ضمن تحویل تفاهم‌نامه امضاء شده، بر تحکیم روابط بین دانشگاه‌های دو کشور تاکید کرد.

وی همچنین ضمن اهدای پیام کتبی تبریک عید نوروز به دکتر طیبی و دکترنصرتی عضو هیئت علمی گروه زبان و ادبیات روسی دانشگاه اصفهان اظهار داشت: به رغم همه‌گیری بیماری کرونا، خوشبختانه شاهد گسترش تعاملات مستقیم آن دانشگاه با بنیاد روسکی میر بوده‌ایم و امیدواریم این همکاری ها بیش از پیش توسعه پیدا کند.
دکترسید کمیل طیبی مشاور رئیس دانشگاه در امور بین‌الملل و مدیر دفتر همکاری‌های علمی و بین‌المللی دانشگاه اصفهان نیز با ابراز خرسندی از امضای تفاهم نامه همکاری بنیاد روسکی میر اظهار داشت: امید است با این تفاهم‌نامه صفحه جدیدی در روابط دانشگاه.های دو کشور در زمینه‌های آموزشی و پژوهشی برقرار گردد.
وی در ادامه بر لزوم استقرار بنیاد روسکی میر به عنوان مرکزی در اصفهان و تداوم همکاری های دوجانبه تاکید کرد.
دکتر طیبی از برگزاری جشنواره هفته اصفهان، سنت پترزبورگ از ۲۲ تا ۲۴ فروردین ۱۴۰۰ خبر داد و تصریح کرد: برنامه ریزی.های لازم برای برگزاری این جشنواره انجام شده است و در روزهای تعطیلات سال نو ایرانی نیز بخشی از امور مربوط به جشنواره انجام خواهد شد.
وی در ادامه ضمن ارائه گزارش مبسوطی از برنامه ریزی های انجام شده برای این جشنواره اظهارداشت: افتتاح نمایشگاه و میز سنت پترزبورگ، کلیپ اصفهان، کلیپ دانشگاه اصفهان و سنت پترزبورگ، کلیپ مراکز زبان فارسی و روسی، سخنرانی روسای دانشگاه های اصفهان و سنت پترزبورگ، امضای تفاهم نامه کاری بین دو دانشگاه، افتتاح مرکز روسکی میر، وبینار خواهرخواندگی اصفهان و سنت پترزبورگ، سخنرانی پروفسور ایران شناس از دانشگاه سنت پترزبورگ، سخنرانی پروفسور روس شناس از دانشگاه اصفهان و دانشگاه های تهران و شهیدبهشتی و سخنرانی دکترسنایی سفیر پیشین ایران در روسیه، وبینار تخصصی دوجانبه بین دانشکده ها و گروه های آموزشی، مشارکت سایر دستگاه ها مانند شهرداری، استانداری، سازمان میراث فرهنگی و جهانگردی، اتاق بازرگانی و بخش خصوصی، از جمله برنامه های پیش‌بینی شده برای این جشنواره است.
دکتر امیر یوسفی رییس مرکز آموزش زبان فارسی به غیر فارسی زبانان دانشگاه اصفهان در ادامه اظهارداشت: مرکز آموزش زبان فارسی به غیرفارسی زبانان دانشگاه اصفهان یکی از قدیمی ترین مراکز کشور است و در حال حاضر ۴۰۰ زبان آموز در این مرکز در حال آموزش هستند.
وی همچنین تصریح کرد: این مرکز با توجه به تقاضای زبان آموزان، دوره های مختلفی را تعریف و برگزار می نماید. دوره هایی مانند دانش افزایی برای اساتید، گردشگری، ایران شناسی و اصفهان شناسی در این مرکز برگزار می شود.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: اصفهان