درخشش دانشجویان دانشگاه کردستان در مسابقات ملی "ره‌نشان "

۲۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۴۴ کد : ۶۰۸۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۸۷
در اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام "ره نشان"، ۲ دانشجوی دانشگاه کردستان موفق به کسب رتبه برتر شدند.
درخشش دانشجویان دانشگاه کردستان در مسابقات ملی "ره‌نشان "

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه کردستان، رتبه دوم توسط ارسلان سلطانیان دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک در پروژه طراحی یک بعدی یک طبقه توربین فشار بالا در حوزه انرژی و رتبه دوم توسط علیرضا صمدی دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در پروژه برنامه تجاری‌سازی تولید هیدروژل نانوکامپوزیت بر پایه نشاسته در حوزه ره‌زیست کسب شد.
این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیازهای صنعت کشور، در ۵ حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی و هوشمندسازی میزبان ۳۸ شرکت دانش بنیان و ۵۶ پروژه بود.
بر اساس این گزارش، همچنین شرکت‌ها ضمن تعریف پروژه‌های فناورانه، نیازهایشان را مطرح کردند و با فعالیتی ۵ ماهه که از مهرماه آغاز شده است و تا دهم اسفند سال جاری ادامه یافت. این طرح ها با استقبال ۴۵۱۰ نفر از شرکت کنندگان، به مرحله اجرا رسید.
پس از ۷ مرحله ارزیابی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت تیم ها در قالب بیش از ۳۰۰ تیم شد.
مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم‌های برتر این مسابقه با حضور دکترسورنا ستاری معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: کردستان