دکتر غفاری در اختتامیه سیزدهمین جشنواره بین‌المللی حرکت تاکید کرد:

پیوند انجمن‌های علمی و پارک‌های علم و فناوری؛ زمینه‌ساز توسعه علم و دانش در کشور

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۹ کد : ۶۰۸۴۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۶۴۶
دکتر غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در آیین اختتامیه جشنواره بین‌المللی حرکت گفت: تشکیل انجمن‌های بین رشته‌ای و گسترش انجمن‌های علمی در کنار پارک های علم و فناوری و مراکز رشد می تواند باعث گسترش و توسعه عرصه علم و دانش در کشور شود.
پیوند انجمن‌های علمی و پارک‌های علم و فناوری؛ زمینه‌ساز توسعه علم و دانش در کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین دکتر غفاری با اشاره به برگزاری جشنواره حرکت در سال‌های گذشته اظهار داشت: چهار دوره از سیزده دوره جشنواره حرکت مربوط به دوران دولت تدبیر و امید است که از سال ۱۳۹۲ شاهد برگزاری آن بوده‌ایم و حضور مقام عالی وزارت در اغلب دوره‌ها نشان از اهمیت ویژه‌ای است که وزارت علوم برای این جشنواره قائل است.
وی افزود: امروز ما شاهد گسترش ۳۰ درصدی انجمن‌های علمی هستیم به طوری که این انجمن‌ها از چهار اتحادیه در سال ۱۳۹۲ امروز به ۴۰ اتحادیه افزایش پیدا کرده‌اند و اکنون ۹۷۰۰ انجمن علمی داریم که با ظرفیت و تجربه‌ای که دارند می‌توانند با مجموعه‌های که مرتبط با رشته‌های شان است، ارتباط تنگاتنگ برقرار کنند.
دکتر غفاری در ادامه گفت: ما امسال دو بار جشنواره بین المللی حرکت را در ماه مرداد و اسفند برگزار کردیم و با وجود مشکلات ناشی از بیماری کرونا در کشور تلاش شد تا با بازآرایی فضای مجازی بتوانیم تمامی غرفه های دانشجویی را به شکل مجازی ایجاد و در معرض دید عموم قرار دهیم
معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم افزود:: امروز سامانه های زیادی بر اثر تلاش انجمن های علمی ایجاد شده است و جا دارد که از تک تک دانشجویانی که با کنشگری ایفای نقش موثر می کنند و همچنین از معاونان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه‌ها و اساتید تشکر کنیم. امروزه آیین نامه های موثری تهیه شده است تا شرایط مناسبی برای فعالیت انجمن‌های علمی ایجاد شود.
وی تصریح کرد: در سال‌های اخیر بخش بین الملل، ایده شو و بخش پویا به جشنواره حرکت افزوده شد تا بتواند هر چه بیشتر به ارتقای دانش در کشور کمک کند.
در ادامه این مراسم دکتر حمیدیان دبیر بخش بین‌المللی جشنواره حرکت نیز گفت: جشنواره حرکت جشنواره ای از سوی دانشجویان برای خود دانشجویان است که به عنوان یکی از دستاوردهای دیپلماسی علمی کشور محسوب می شود.
وی افزود: در این دوره ۳۰۷ اثر از دانشجویان خارجی از ۵۱ کشور در ۱۱ محور مختلف دریافت شد که بعد از داوری ها ۱۵ اثر از ده کشور به عنوان آثار برگزیده انتخاب گردید و بی شک این مهم بدون همکاری معاونت فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با دانشگاه ها میسر نمی شد.
س.س ۵۱ / ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵


( ۱ )