کسب دو رتبه برتر توسط دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری در اولین دوره از مسابقات کشوری «ره‌نشان»

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۲۸ کد : ۶۰۸۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۴۹
در اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام ”ره نشان“، دو تن از دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری موفق به کسب رتبه برتر شدند.
کسب دو رتبه برتر توسط دانشجویان دانشگاه حکیم سبزواری در اولین دوره از مسابقات کشوری «ره‌نشان»

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، در این دوره از مسابقات مبینا رضایی دانشجوی کارشناسی شیمی دانشگاه حکیم سبزواری موفق به کسب رتبه دوم در پروژه امکان سنجی Redox_SOFC پیل سوختی در حوزه انرژی شد.
همچنین بهروز مظاهری دانشجو کارشناسی مهندسی برق دانشگاه حکیم سبزواری در پروژه طراحی و ساخت مبدل DC_DC دو طرفه در حوزه انرژی رتبه سوم را کسب کرد.
این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیازهای صنعت کشور، در ۵ حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی و هوشمندسازی میزبان ۳۸ شرکت دانش بنیان و ۵۶ پروژه بود.
شرکت‌ها ضمن تعریف پروژه‌های فناورانه، نیازهایشان را مطرح کردند و با فعالیتی ۵ ماهه که از مهرماه آغاز شده است و تا دهم اسفند سال جاری ادامه یافت. این طرح ها با استقبال ۴۵۱۰ نفر از شرکت کنندگان، به مرحله اجرا رسید.
پس از ۷ مرحله ارزیابی، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت تیم ها در قالب بیش از ۳۰۰ تیم شد.
گفتنی است مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم های برتر این مسابقه با حضور دکترسورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: دانشگاه حکیم سبزواری