کسب چهار رتبه برتر توسط دانشجویان دانشگاه تفرش در مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان "ره نشان"

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۸ کد : ۶۰۸۳۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۵۷
در اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام "ره نشان" ، چهار نفر از دانشجویان دانشگاه تفرش موفق به کسب رتبه برتر شدند.
کسب چهار رتبه برتر توسط دانشجویان دانشگاه تفرش در مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان "ره نشان"

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تفرش، کسب رتبه اول توسط عرفان توسلی دانشجوی کارشناسی مهندسی صنایع در حوزه حمل و نقل، کسب مقام دوم توسط امید تفرشی دانشجوی کارشناسی مهندسی برق در حوزه هوشمند سازی و کسب دو مقام دوم در حوزه انرژی از مهم‌ترین عناوین کسب شده توسط دانشجویان دانشگاه تفرش در نخستین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان "ره نشان" است.
"ره نشان" یکی از مسابقات مسئله محور طرح شهید بابابی ذیل بنیاد ملی نخبگان است که در راستای ترغیب دانشجویان برای رفع نیازهای صنعتی و دانش بنیان کشور در ۵ حوزه آب و محیط زیست، انرژی، حمل و نقل، زیست فناوری و هوشمند سازی برگزار می شود.
این مسابقه با همکاری شرکت های فناور و صنعتی با تعریف پروژه و راهبری تیم ها، زمینه جذب دانشجویان و فارغ التحصیلان مستعد را تحت حمایت بنیاد ملی نخبگان کشور فراهم کرده است.
شرکت کنندگان در مسابقات ره نشان این فرصت را پیدا می‌کنند تا در بستر انجام پروژه های واقعی و مورد نیاز کشورمان، توانمندی‌های خود را محک زده و از بسترهای توانمندسازی "ره نشان" استفاده کنند و پس از آن در صورت عضویت در تیم‌های برگزیده، افراد و گروه‌ها مسیر تخصصی خود را به‌صورت برپایی یک شرکت نوپا و یا جذب در مجموعه های فناور و صنعتی شروع خواهند کرد.
گفتنی است مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم های برتر این مسابقه با حضور دکترسورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: تفرش