دکتر صدیقی در نشست مجازی با کارکنان سازمان امور دانشجویان:

با بهره‌گیری از سامانه سجاد فعالیت‌های سازمان علیرغم کرونا با سرعت بیشتری پیگیری شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۰ کد : ۶۰۸۲۹ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۶۵۱
رئیس سازمان اموردانشجویان در نشست مجازی پایان سال با کارکنان این سازمان با اشاره به آثار و پیامدهای کرونا در ارائه خدمات بخش های مختلف به جامعه گفت: استفاده از ظرفیت دولت الکترونیک سامانه سجاد برای خدمت رسانی به دانشجویان موجب شد فعالیت‌های سازمان امور دانشجویان همچون سال های گذشته تداوم یابد و ارائه خدمات سرعت بیشتری گیرد.
با بهره‌گیری از سامانه سجاد فعالیت‌های سازمان علیرغم کرونا با سرعت بیشتری پیگیری شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکترمجتبی صدیقی در این نشست مجازی با اشاره به اینکه بستر استفاده از دولت الکترونیک در قالب سامانه سجاد در سال های گذشته در سازمان امور دانشجویان فراهم شده بود، گفت: این سامانه در ایام کرونا که باید حضور ارباب رجوع کاهش می یافت به کمک سازمان آمد و خللی در خدمات سازمان اتفاق نیفتاد.
وی در گزارش کوتاهی به فعالیت بخش های مختلف سازمان امور دانشجویان اشاره کرد و افزود: بخش فناوری اطلاعات نقش مهمی در موفقیت های این سازمان در ارائه خدمات و رضایت ارباب رجوع در سال ۹۹ دارد و پشتیبانی از سامانه های آنلاین و برگزاری نشست های مجازی متعدد مختلف هم اندیشی و آموزشی حاصل کوشش همکاران ما در بخش فناوری اطلاعات بود.
رئیس سازمان اموردانشجویان گفت: در بخش بورس و اعزام به خارج سال متفاوتی را پشت سرگذاشتیم و تمرکز فعالیت های این اداره کل بر فرصت های تحقیقاتی داخلی، اعزام با هزینه شخصی و سامان دهی موسسات اعزام دانشجو بود.
دکتر صدیقی درخصوص عملکرد اداره کل امور دانشجویان غیرایرانی اظهار داشت: جذب دانشجوی بین المللی که از سال های گذشته آغاز شده بود هم اکنون در دانشگاه ها نهادینه شده است و مسیر با سرعت بیشتری به جلو می رود به صورتی که تعداد دانشجویان بین المللی در سال جاری نسبت به سال گذشته رشد زیادی دارد و به بیش از ۵۷ هزار نفر افزایش یافته است.
رئیس سازمان امور دانشجویان درخصوص عملکرد حوزه تربیت بدنی گفت: اداره کل تربیت بدنی در زمینه تقویت زیرساخت ها و فضای ورزشی دانشگاه ها، بطور ویژه عمل کرده و از بخش های فعال وزارت علوم بوده است.
دکتر صدیقی، فعالیت مدیریت و کارکنان دفتر مشاوره و سلامت سازمان و همکاران مراکز مشاوره در دانشگاه ها را قابل توجه توصیف کرد و گفت: فعالیت مراکز مشاوره در ایام کرونا نه تنها تعطیل نشد بلکه چند برابر شد و خدمات مشاوره ای بیشتری به دانشجویان ارائه شد.
رئیس سازمان اموردانشجویان با تجلیل از فعالیت جدید اداره کل امور دانش آموختگان در صدور گواهی اصالت مدرک تحصیلی با کیوآرکد (کد صحت) گفت: این اداره کل در استفاده از سامانه سجاد و ارایه خدمات غیر حضوری پیشگام بوده است.
دکتر صدیقی با اشاره به فعالیت های متنوع و متعدد اداره کل امور دانشجویان داخل گفت: همکاران ما در این بخش نیز در بهره گیری از سامانه سجاد و الکترونیکی کردن فعالیت ها پیشگام بودند و پاسخگویی به در خواست های دانشجویان در بخش های انتقال و میهمانی، کمیسیون موارد خاص، شورای مرکزی انضباطی، لغو تعهد آموزش رایگان و تایید مدارک تحصیلی، با سرعت و دقت پیگری شده و مراجعات حضوری به این اداره کل کاهش چشمگیری داشت.
رئیس سازمان اموردانشجویان گفت: تحقق ماموریت های اداره کل امور دانشجویان شاهد و ایثارگر برای سازمان بسیار حائز اهمیت است و در سال ۱۳۹۹ کوشش شد با اصلاح آیین نامه و بخشنامه ها امکان ارائه خدمات بهتری در این حوزه فراهم شود که در سال ۱۴۰۰ با ابلاغ آیین نامه های مصوب به ویژه در بخش خدمات آموزشی این هدف تحقق خواهد یافت.
وی دفتر حقوقی سازمان اموردانشجویان را از بخش هایی نام برد که کاملاً مطابق با قوانین و در یک بستر تعریف شده فعالیت می کند و مدیریت و کارکنان این دفتر نقش مهمی در رضایت ارباب رجوع و تحقق ماموریت های سازمان دارند.
دکتر صدیقی در گزارش خود به فعالیت های معاونت پشتیبانی و مدیریت منابع اشاره کرد و گفت: بدون تلاش ها و فعالیت های همکاران ما در این معاونت، هیچکدام از سایر بخش ها نمی توانستند خدمتی ارایه بکنند و زیربنا و بنیه فعالیت های سازمان، تلاش های مدیریت و کارکنان امور اداری، مالی و خدمات بوده است.
رئیس سازمان امور دانشجویان دربخش پایانی سخنان خود به عملکرد حوزه ریاست سازمان امور دانشجویان و دفاتر روابط عمومی، حراست و نظارت بر عملکرد پرداخت و از تلاش های مدیران و کارکنان این حوزه ها قدردانی کرد.
وی به رشد فعالیت ها و خدمات صندوق رفاه دانشجویان، پژوهشگاه تربیت بدنی و علوم ورزشی و فدراسیون ملی ورزش های دانشگاهی در سال ۹۹ اشاره کرد و گفت: انتظار می رود در سال ۱۴۰۰ شاهد تداوم این فعالیت ها و رونق بیشتر تلاش های این حوزه ها باشیم.

گفتنی است بخش پایانی این نشست به تجلیل از خدمات مهندس پرهیزکار ابیانه، معاون پشتیبانی و مدیریت منابع، آتشی، معاون مدیرکل بورس و اعزام دانشجویان و مسیحای اکبر، معاون مدیرکل تربیت بدنی که به افتخار بازنشستگی نائل شدند اختصاص یافت.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: دکتر صدیقی