کاشت ۲۸۰ اصله از گونه های گیاهی با حضور شهردار در دانشگاه اصفهان

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۴ کد : ۶۰۸۲۴ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۶۱
کاشت ۲۸۰ اصله از گونه های گیاهی، افتتاح دستگاه هوشمند جمع آوری پسماند تر و خشک و افتتاح پروژه محوطه سازی درب شمالی دانشگاه با حضور شهردار اصفهان و رییس دانشگاه اصفهان برگزار شد.
کاشت ۲۸۰ اصله از گونه های گیاهی با حضور شهردار در دانشگاه اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، دکتر قدرت ا… نوروزی شهردار اصفهان ضمن دیدار با دکتر هوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان در مراسم کاشت ۲۸۰ اصله از گونه های گیاهی در محل ضلع شمالی دانشکده زمین شناسی و زیست شناسی شرکت کرد.
در این مراسم گونه های مختلف گیاهی مانند: سرو شیراز ۷ اصله، توت کاکوزا ۵ اصله، زرشک خوراکی ۱۷ اصله، برگ بو ۵ اصله و یوکا ۱۴ اصله که همه این درختان مقاوم به خشکی و کم آبی و همچنین مقاوم به آفات و بیماری ها هستند در محوطه ساختمان دانشکده زیست شناسی و زمین شناسی کاشته شدند.
همچنین احداث فضای سبز دانشکده زیست شناسی و زمین شناسی با بیش از ۲۸۰ اصله گونه گیاهی شامل انواع درختان و درختچه های مقاوم مانند کامیس پاریس، سدروس، سروناز، توت کاکوزا، جونی پروس، زیتون تلخ، ابریشم ایرانی، عناب، کاج موگو، انار خوراکی، برگ بو، توری، شیرخشت خزنده، پالم واشنگتنی، پامپاس گراس و ۳۰۰ اصله گل فصلی (نسترن، کوکب) مورد بهره برداری قرار گرفته است.
مهندس نوروزی رییس اداره فضای سبز دانشگاه اصفهان نیز گفت: فضای سبز دانشگاه اصفهان بالغ بر ۱۲۰ هکتار می باشد که محیطی شاداب و جذاب برای دانشگاهیان فراهم کرده است.
وی افزود: بیش از ۱۷۰ گونه گیاهی و بیش از ۱۳۰ هزار اصله درخت و درختچه در این فضا وجود دارد که در بین این گونه ها، درختانی با قدمت بیش از ۶۰ سال و گونه هایی ارزشمند و کمیاب مانند نمدار و سوفورا وجود دارد.
رئیس اداره فضای سبز در ادامه گفت: احیای پارک جنگلی پانزده خرداد به مساحت ۱۰۰۰۰ متر مربع، ضلع شرق محوطه جغرافیا به مساحت ۵۰۰ متر مربع، فضای سبز دانشکده علوم تربیتی جدید به مساحت ۲۰۰۰ متر مربع، فضای سبز دانشکده علوم اداری و اقتصاد به مساحت ۱۰۰۰ متر مربع، احداث فضای سبز سلف اختران بی نشان به مساحت ۱۵۵۰۰ متر مربع، احداث فضای سبز دانشکده زیست شناسی و زمین شناسی به مساحت ۴۵۰۰ متر مربع از جمله فعالیت های فضای سبز دانشگاه در چند سال اخیر به خصوص از سال ۱۳۹۳ تا کنون می باشد.
مهندس نوروزی تصریح کرد: با توجه به اینکه در سال های اخیر خشکی و گرمای بی سابقه هوا و همچنین معضل کم آبی فضای سبز را دچار بحران نموده است لذا ما سعی بر آن داشته ایم تا از گونه های مقاوم به خشکی و گرمای هوا و همچنین مقاوم در برابر آفات و بیماری ها کاشت نماییم و در این مدت بیش از ۲۲۰۰۰ اصله درخت و درختچه زینتی در فضای سبز دانشگاه اصفهان کاشته شده است.
گفتنی است با حضور شهردار اصفهان دو پروژه دستگاه جمع آوری پسماند تر و خشک که به همت سازمان بازیافت شهرداری اصفهان در محل مسکونی فجر ۶ دانشگاه با هدف تفکیک هوشمند زباله های تر و خشک نصب شده و همچنین پروژه محوطه سازی و سنگ فرش درب ورودی شمالی دانشگاه، افتتاح و مورد بهره برداری قرار گرفت.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: اصفهان