در پژوهش محققان دانشگاه حکیم سبزواری و دانشگاه ETS کانادا:

بهبود خواص مکانیکی و بایوخوردگی آلیاژ پایه منیزیم بررسی شد

۲۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۰۲ کد : ۶۰۸۲۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۰۶
در پژوهش مشترک محققان دانشکده فنی و مهندسی و پردیس فناوری های نوین دانشگاه حکیم سبزواری و پژوهشگر دانشگاه ETS در مونترال کانادا، بهبود خواص مکانیکی و بایوخوردگی آلیاژ پایه منیزیم بررسی شد.
بهبود خواص مکانیکی و بایوخوردگی آلیاژ پایه منیزیم بررسی شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، این پژوهش مشترک توسط دکتر غلامرضا ابراهیمی عضو هیئت علمی دانشکده مهندسی، دکتر حمیدرضا عزت پور عضو هیئت علمی پردیس فناوری‌های نوین، دکترمهدی کاویانی دانش آموخته دانشگاه حکیم سبزواری و دکتر محمد حجازی از دانشگاه ETS کانادا صورت گرفته است.
دکترعزت پور در خصوص این طرح پژوهشی گفت: در این طرح پژوهشی، رفتار مکانیکی و بایو خوردگی آلیاژ پایه منیزیم Mg-Zn-Ca-Mn بعد از تغییرشکل شدید بررسی شده و ارتباط بین عملیات ترمومکانیکال و رفتار بایوخوردگی آلیاژ به طور کامل مورد پژوهش قرار گرفته شده است.
عضو هیئت علمی پردیس فناوری های نوین دانشگاه حکیم سبزواری، خاطرنشان کرد: بهبود قابل توجه خواص مکانیکی و بایو خوردگی آلیاژهای پایه منیزیم بعد از فرایند ترمومکانیکال جدید معرفی شده در این مطالعه می تواند منجر به توسعه کاربرد این سری از آلیاژها به عنوان بایومتریال شود.
همچنین نتایج حاصل از این پژوهش، به صورت مقاله‌ای در ژورنال معتبر Journal of Magnesium and alloys (Q1) با ضریب تاثیر ۷٫۱۱۵ = IF که جزو ۱۰ درصد مجلات حوزه مهندسی مواد و متالورژی است، منتشر شده است.
گفتنی است لینک این مقاله از طریق آدرس اینترنتی https://www.sciencedirect.com/science/article/pii/S2213956720302425 قابل دسترسی می‌باشد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: حکیم سبزواری


( ۲ )