برگزاری نشست مطبوعاتی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه گلستان با اصحاب رسانه و اهل قلم

۲۵ شهریور ۱۳۹۳ | ۱۶:۱۴ کد : ۶۰۸۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۷۳۲
دومین نشست مطبوعاتی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه گلستان با اصحاب رسانه برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر یغمایی رئیس دانشگاه گلستان در سخنانی تقارن شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه...
برگزاری نشست مطبوعاتی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه گلستان با اصحاب رسانه و اهل قلم
دومین نشست مطبوعاتی اعضای هیئت رئیسه دانشگاه گلستان با اصحاب رسانه برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، در این نشست دکتر یغمایی رئیس دانشگاه گلستان در سخنانی تقارن شروع سال تحصیلی جدید دانشگاه ها و هفته دفاع مقدس را به فال نیک گرفت.
وی به برگزاری کرسی های آزاد اندیشی براساس آئین نامه جدید اشاره کرد و اظهار داشت: در دانشگاه گلستان هدف ما تنوع تشکل‎های سیاسی است و اعتقاد داریم اگر در این وادی محدودیت وجود داشته باشد دو حالت به وجود می‎آید، یا اینکه قانون را زیر پا می‎گذارند و یا منزوی می شوند که هر دو حالت خطرناک است و تمام تلاش ما بر این است که با توجه به درخواست های ارسالی برای تشکیل کرسی در اولین فرصت ممکن آن را برگزار کنیم.
دکتر یغمایی با اشاره به کمبود فضای فیزیکی در دانشگاه گلستان تصریح کرد: امور مربوط به کتابخانه، سلف سرویس دانشکده فنی و مهندسی، کارگاه ها و آزمایشگاه به دلیل کمبود فضای فیزیکی در کانکس انجام می شود و امیدواریم در آینده ای نزدیک و با توجهات استاندار بتوانیم بر این مشکل فائق شویم .
وی در خاتمه در خصوص ارتباط صنعت و دانشگاه خاطرنشان کرد: می خواهیم گلستان را به سمت صنعتی شدن سوق دهیم که یکی از نیازهای اساسی در این بخش تربیت نیروی متخصص است و تا زمانی که فضای مناسب در اختیار دانشگاه قرار نگیرد نمی توان در خصوص ارتقای رشته های مختلف مورد نیاز در مقاطع کارشناسی ‎ارشد و دکتری پیگیری کرد.
وی همچنین از خبرنگاران حاضر در جلسه خواست به گونه ای فعالیت کنند که مشکلات دانشگاه حل شود.
در ادامه این نشست دکتر مهناز اقدسی معاون پژوهش و فناوری دانشگاه گلستان از فراهم کردن امکانات راه اندازی پژوهشکده های نانو و IT در آینده ای نزدیک در دانشگاه گلستان خبر داد.
وی در خصوص مقالات چاپ شده اساتید در نشریات ISI و ISC  اظهار داشت: در سال گذشته 159 مقاله در نشریات مختلف چاپ شد و این رقم در 6 ماهه سال جاری به 251 مقاله افزایش یافت. همچنین افزایشIF  مقالات چاپ شده سبب افزایش اعتبار دانشگاه شده است.
دکتر اقدسی همچنین از موفقیت یکی از اساتید دانشگاه گلستان در کنفرانس بین المللی تولید نرم افزار تشخیص Hand Writing که به میزبانی آمریکا برگزار شد خبر داد و گفت : همچنین 6 تفاهم نامه با مراکز و سازمان های مختلف به امضا رسیده و قرارداد انجام 10 پروژه تحقیقاتی در داخل و خارج استان منعقد شده است که آخرین طرح انجام شده افتتاح پروژه تولید آب شیرین از آب شور با فناوری نانو بوده و ماحاصل آن فعال تر شدن مرکز رشد دانشگاه در مقایسه با گذشته است.
سپس دکتر منوچهر بابانژاد معاون اداری، مالی و عمرانی دانشگاه گلستان بر داشتن فضای فیزیکی و عمرانی دانشگاه ها و کلاس درس و آزمایشگاه ها تاکید کرد و در خصوص ردیف بودجه های تخصیصی هر پروژه توضیحاتی ارائه کرد.
در ادامه دکتر غلامحسین شمعانیان معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه گلستان در خصوص تعداد دانشجویان پذیرفته شده در کنکور سراسری امسال گفت: امسال 860 نفر از طریق سازمان سنجش آموزش کشور به این دانشگاه معرفی شده اند که 548 نفر دختر و 313 نفر پسر هستند، همچنین 162 دانشجو در مقطع کارشناسی ارشد و 6 دانشجوی دکتری از طرف این سازمان به دانشگاه معرفی شده اند.
وی همچنین از اولین سال ثبت نام اینترنتی در کلیه مقاطع در دانشگاه گلستان خبر داد.
سپس دکتر غلامرضا خوشفر معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه گلستان با اشاره به فقدان و کمبود فضای خوابگاهی گفت: 8 پانسیون طرف قرارداد با دانشگاه به هیچ وجه تأمین کننده نیازهای دانشجویان ما نیست.
وی در حوزه تامین غذا، خبر از برون سپاری به بخش خصوصی داد و خاطرنشان کرد: طبخ، توزیع و تهیه غذا به بخش خصوصی واگذار شده است.