وزیر علوم در جلسه شورای راهبری و سیاست گذاری ارتباط با جامعه و صنعت مطرح کرد؛

ارائه تسهیلات و اصلاح ضوابط و مقررات، زمینه‌ساز شکل‌گیری ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت

۲۴ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۱ کد : ۶۰۸۰۲ اخبار برگزیده اخبار ستادی سرخط خبرها
تعداد بازدید:۱۰۰۰
دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به بحث کلیدی ارتباط دانشگاه با صنعت گفت: با ایجاد اصلاحات در ضوابط و مقررات و انجام کارهای قانونی و ارائه تسهیلات و ایجاد ملزومات، باید همگی به شکل‌گیری ارتباط میان دانشگاه و صنعت کمک کنیم .
ارائه تسهیلات و اصلاح ضوابط و مقررات،  زمینه‌ساز شکل‌گیری ارتباط بیشتر دانشگاه و صنعت

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در سومین نشست شورای راهبری و سیاست گذاری ارتباط با جامعه و صنعت که امروز (یکشنبه) در محل سالن شهدای جهاد علمی این وزارت برگزار شد، دکتر غلامی حضور مجموعه دانشگاهی در صنعت را یک تحول مهم دانست و اظهار داشت: بحث حمایت‌های مالی، انجام اصلاحات در آیین‌نامه ارتقاء و استفاده از ظرفیت‌های آیین‌نامه‌ها باید دستور کار جلسات بعدی شورای راهبردی و سیاست گذاری ارتباط جامعه با صنعت قرار گیرد.
وی تصریح کرد: در خصوص افزایش ارتباط میان دانشگاه و صنعت، در بحش آموزش، دانشگاه‌ها از قبل توانمند وارد این حیطه شده‌اند و در سال‌های اخیر از طریق دوره‌های کار آموزی و کارورزی تلاش شده است تا همخوانی میان مجموعه دانشگاه و صنعت برقرار شود.
وزیر علوم در ادامه افزود: در طرح ساماندهی، بخش اصلاح پذیرش دانشجو در دوران تحصیلات تکمیلی با ضوابط خاص و ایجاد تغییراتی در آیین‌نامه‌ها به سمت کیفی‌گرایی حرکت می‌کند که نتیجه آن خروج فارغ‌التحصیلان کیفی‌تر است.
دکتر غلامی درخصوص حمایت‌های مالی از بخش پژوهش خاطرنشان کرد: در گذشته صندوق پژوهش و فناوری برای کمک به بخش پژوهشی وجود داشت که متاسفانه الان حذف شده و باید برای احیای آن تلاش کنیم تا منابع مالی مناسب برای این حوزه فراهم شود. همچنین بحث بازنگری آیین‌نامه ارتقاء نیز در دستور کار قرار دارد که باید برای این امر کلیه دانشگاه ها وپژوهشگاه‌ها نظرات خود را در جهت بازنگری ارائه کنند.
س.س ۵۱ / ل.م ۵۴/‏ ر. ب ۴۵