برگزاری نشست مشترک مسئولان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی با موسسه علمی کاربردی بهزیستی

۲۷ آبان ۱۳۹۴ | ۱۵:۲۹ کد : ۶۰۷۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۸۱
نشست مشترک مسئولان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی با مسئولان موسسه علمی کاربردی بهزیستی، برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست بهرامی‌نسب معاون فرهنگی و اجتماعی دانش...
نشست مشترک مسئولان معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی با مسئولان موسسه علمی کاربردی بهزیستی، برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دراین نشست بهرامی‌نسب معاون فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی، شناسایی نیازها و تدوین برنامه آموزشی مرتبط با آن را یکی ازهدف‌های دانشگاه عنوان کرد و گفت: پرداختن به نیازهای کشور درحوزه علوم بهزیستی و توان بخشی و تدوین سرفصل‌های مهارتی دراین زمینه از نیازهای بارز جامعه است.
وی به تدوین تقویم فرهنگی و اجتماعی اشاره کرد و خواستار هماهنگی برنامه‌های موسسات با تقویم فرهنگی دانشگاه شد. بهرامی‌نسب گفت: برنامه‌های فرهنگی باید طوری تدوین شود که مقبولیت عمومی داشته و قابل استفاده برای همه دانشجویان باشد.
وی بررسی نیازسنجی فرهنگی را درکنار نیازسنجی آموزشی لازم دانست.
معاون فرهنگی واجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی درادامه به ثبت فعالیت‌های فرهنگی صورت گرفته توسط مراکز در درگاه فرهنگی اشاره کرد وخواستار نظارت و پیگیری مؤسسات براجرای برنامه‌های فرهنگی درمراکز وابسته شد.
وی همچنین بهره‌گیری از فضاهای مجازی به‌منظور اطلاع‌رسانی و آموزش درخصوص فعالیت‌های فرهنگی درسطح مراکز و مؤسسات با رعایت قوانین مربوطه و تحت نظارت کامل موسسه را با اهمیت دانست.
بهرامی‌نسب همچنین به بازنگری آیین‌نامه انجمن‌های علمی، شورای تعامل و تبادل نظر، ترسیم فرایندهای اجرایی این دو تشکل توسط این معاونت اشاره کرد و خواستار توجه بیشتر به فعالیت‌های فرهنگی و اجتماعی همچون فعال‌سازی انجمن‌ها، کانون‌ها و تشکل‌های فرهنگی درسطح مراکز وابسته به مؤسسات شد.
دراین نشست نگین رئیس مؤسسه بهزیستی ضمن تشکر ازمسئولان فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی به پررنگ شدن فعالیت‌های فرهنگی درموسسه نسبت به گذشته ازجمله برگزاری نشست‌ها و کارگاه‌های تخصصی درحوزه آسیب‌های اجتماعی بالاخص درحوزه پیشگیری ازاعتیاد اشاره کرد و گفت: انعقاد تفاهم‌نامه با مدیر مراکز مشاوره بهزیستی درخصوص استفاده ازمراکز مشاوره با محوریت مباحث فرهنگی و اجتماعی در دستور کار این موسسه قرار دارد.
درادامه جلسه حسینی مدیرفرهنگی مؤسسه بهزیستی با اشاره به ضرورت برنامه‌ریزی درخصوص فعالیت‌های فرهنگی مراکز وابسته مطابق با تقویم فرهنگی و اجتماعی دانشگاه، گفت: تلاش موسسه در حوزه فرهنگی براین است که برنامه‌ریزی متناسب با سلایق و شرایط بومی و منطقه‌ای استان‌ها باشد.
وی همچنین نظارت مستمر مؤسسات بر مراکز تابعه را مورد تاکید قرارداد و به نقش و جایگاه رابطان فرهنگی مراکز درایجاد تعامل سازنده با دانشگاه اشاره کرد.
درادامه نشست دارابی سرپرست دفتر برنامه‌ریزی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه جامع علمی وکاربردی به پتانسیل موجود درمراکز و مؤسسات درجهت همکاری مفید و سازنده درفعالیت‌های فرهنگی واجتماعی اشاره داشت و نقش مؤسسات درنظارت بر فعالیت‌های فرهنگی را جدی دانست.
وی بروزرسانی اطلاعات موجود در درگاه فرهنگی بطورمستمر را امری مهم دانست و افزود: اطلاعات موجود دراین درگاه باید مربوط به آخرین فعالیت‌های صورت گرفته باشد و زمان ثبت اطلاعات را حداکثر یک ماه پس از انجام آن فعالیت به همراه مستندات اعلام کرد. دارابی درادامه به برگزاری برنامه‌ها و دوره‌های آموزشی فرهنگی از طریق سامانه Lms اشاره کرد.
درپایان نشست فتحی مدیر دفتر حمایت و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی این دانشگاه توجه به تشکل‌های دانشجویی خصوصاً انجمن‌های علمی را خواستار شد و گفت: شکل‌گیری انجمن‌های علمی باید علاوه بر رشته‌های فنی درحوزه اجتماعی نیز تحقق یابد تا جامعه از دستاوردهای آنان بهره‌مند شود.
وی همچنین توجه به شورای تعامل و تبادل نظر دانشجو را به عنوان صحنه مشارکت و حضور دانشجو دربیان نقطه نظرات مهم عنوان کرد و خواستار توجه بیشتر به فعال‌سازی این شورا در مراکز شد.