همزمان با بزرگداشت هفته منابع طبیعی صورت گرفت؛

کاشت نهال به یاد شهدای گمنام دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۰ کد : ۶۰۷۵۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۱۶
همزمان با هفته منابع طبیعی و آبخیزداری و به یاد شهدای گمنام دفاع مقدس تعداد۴ اصله نهال درخت مثمردر جوار مزار شهید گمنام دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان کاشته شد.
کاشت نهال به یاد شهدای گمنام دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان، این مراسم با حضور حجت الاسلام شفیعی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستان، حجت الاسلام طواف معاونت استانی دفتر مقام معظم رهبری، رئیس اداره منابع طبیعی شهرستان، ریاست و اعضای هیئت رئیسه دانشگاه و جمعی از اساتید دانشکده منابع طبیعی تعدادی نهال درخت مثمر در جوار مزار شهید گمنام دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان کاشته شد.
دکتر سید نژاد رئیس دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان هدف از برگزاری این آیین را بزرگداشت روز درختکاری و هفته منابع طبیعی ذکر کرده و گفت: در سال جاری تعداد ۴۰۰ اصله نهال درخت مثمر از گونه های نخل، زیتون، پرتقال در دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان کاشته شده و امیدواریم با این کارگامی هر چند کوچک در راستای بیابان زدایی، مقابله با پدیده ریزگردها و احیای سرمایه های ملی برداشته باشیم.
در ادامه نشست هیات رئیسه و اساتید دانشکده منابع طبیعی با حجت الاسلام شفیعی و مسئولان اداره منابع طبیعی برگزار شد که در جلسه دکتر سید نژاد از دکتر فرجی بعنوان اولین مدیر دانشکده منابع طبیعی تقدیر و تشکر کرد.
در ادامه دکتر ضیایی نژاد رئیس دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان به ارائه گزارشی کوتاه از شرایط این دانشکده پرداخت و این دانشکده را تنها دانشکده منابع طبیعی در جنوب غرب کشور معرفی کرد و خلاصه ای از طرح های کارآفرینی صورت گرفته در راستای مسئولیت اجتماعی دانشگاه برای حل مشکلات شهرستان ارائه نمود.
وی در ادامه طرح احیای جنگل های آسیب دیده، برگزاری ۱۲و بینار آموزشی، توسعه موزه حیات وحش دانشکده، تصویب دو طرح با اداره کل منابع طبیعی، پیگیری طرح زمین ۱۰ هکتاری، تصویب دو مرکز نوآوری از طریق معاونت علمی و فناوری رئیس جمهور، مرکز تکثیر و پرورش ماهیان بومی و مرکز گیاهن داروی بومی را از جمله طرح های دانشکده منابع طبیعی دانشگاه صنعتی خاتم الانبیای بهبهان در سال اخیر اعلام کرد.
در ادامه حجت الاسلام شفیعی نماینده مقام معظم رهبری در دانشگاه های استان خوزستانبه نقش اخلاق در محیط های دانشگاهی اشاره کرده و نقش دانشکده منابع طبیعی را در حفظ این موهبت الهی نقشی معنوی عنوان نموده و افزود حوزه منابع طبیعی ارتباط مستقیمی با دین و معارف الهی و اسلامی دارد.
وی با ارائه پیشنهاداتی به اساتید دانشکده منابع طبیعی خواستار حضور اساتید در مدارس و مراکز غیرآموزش عالی و معرفی نقش منابع طبیعی به عموم مردم شده تا ارتباط بهتر و بیشتری با جامعه برقرار کنند.
حجت الاسلام شفیعی با اعلام اینکه هفته درختکاری ومنابع طبیعی فرصت و مناسبتی است برای توجه عمومی ویادآوری عموم مردم عزیز به پاسداری ازطبیعت و توجه به منابع طبیعی و به نهال کاری و اهتمام به فضای سبز.
وی با اشاره به اینکه شاید هیچ وقت به اندازه امروز اهمیت طبیعت و فضای سبز روشن و معلوم نبوده است گفت هجوم صنعت هجوم توسعه های فیزیکی و مادی طبیعت را به شدت دچار مشکل کرده به طبیعت بی رحمانه تعرض شده و باید انشالله این مسئله مورد توجه باشه که اینها مواهب الهی هستند و امانت در دست ماست.
مسئول نهادنمایندگی ولی فقیه دردانشگاه های استان خوزستان خاطرنشان کرد: ما نسبت به موهبت های الهی نسبت به طبیعت مالک نیستیم، امین هستیم و باید در حد متعارف و مجاز بهره‌برداری کنیم و حفاظت کنیم وتحویل دهیم برای نسل‌های آینده.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: صنعتی خاتم الانبیای بهبهان