همزمان با هفته منابع طبیعی؛

پروژه درختکاری پهنه ۱۱۰ هکتاری امیریه دانشگاه بیرجند آغاز شد

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۵۲ کد : ۶۰۷۵۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۸۲
پروژه درختکاری پهنه ۱۱۰ هکتاری امیریه، همزمان با هفته منابع طبیعی و با حضور دکتراحمد خامسان رئیس دانشگاه بیرجند و غلامرضا قوسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی آغاز شد.
پروژه درختکاری پهنه ۱۱۰ هکتاری امیریه دانشگاه بیرجند آغاز شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، دکتر خامسان با اشاره به وسعت ۱۱۰ هکتاری امیریه از اجرای چهار مرحله‌ای کاشت درخت در این پهنه گفت: در اولین مرحله تعداد ۵هزار و هشتصد اصله نهال عناب و زرشک کاشت خواهد شد.
وی در ادامه ضمن ارائه گزارش کوتاهی از زیست بوم نوآوری، فناوری و کارآفرینی دانشگاه بیرجند، از پهنه امیریه به عنوان یکی از پهنه‌های زیست بوم دانشگاه یاد کرد و افزود: با استقرار شرکت دانشگاهی و دانش بنیان، پهنه امیریه به مکانی برای مهارت‌آموزی و کارآفرینی تبدیل خواهد شد.
غلامرضا قوسی رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان خراسان جنوبی نیز با اشاره به آثار اقتصادی و امنیتی کشاورزی در استان از مسئولان دانشگاه بیرجند به دلیل نگاه ویژه به حوزه کشاورزی تقدیر و به آمادگی سازمان جهاد کشاورزی استان برای حمایت از طرح‌های توسعه محور کشاورزی اشاره کرد.
در ادامه مراسم، پروژه درختکاری دره امیریه با غرس چندین اصله نهال عناب تجاری آغاز شد.
گفتنی است در این پهنه علاوه بر استفاده از تمامی شیوه‌‌های نوین کشاورزی و استفاده از آبیاری قطره‌ای، ۲۰ هزار درخت عناب و زرشک کشت خواهد شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: بیرجند