به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته؛

نشست رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه بودجه کشور با رؤسای دانشگاه‌های استان کرمان برگزار شد

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۲ کد : ۶۰۷۵۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۴۸۸
نشست رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه بودجه کشور با رؤسای دانشگاه‌های استان کرمان به میزبانی دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته برگزارشد.
نشست رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه بودجه کشور با رؤسای دانشگاه‌های استان کرمان برگزار شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، دکترمیرزا بزرگ رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه بودجه کشور، با حضور در دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، ضمن بازدید از دانشگاه، در نشستی، با حضور نماینده مردم کرمان و راور و نماینده مردم جیرفت و عنبر آباد در مجلس شورای اسلامی، رؤسای دانشگاه‌های استان کرمان و هیئت‌رئیسه دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته شرکت کرد.
دکتر حسین محبی رئیس دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، در این نشست، با تبریک فرارسیدن عید مبعث، ضمن ارائه گزارشی از فعالیت، طرح‌ها و پروژه‌های انجام شده در سه حوزه آموزش، پژوهش و فناوری، عنوان کرد: این دانشگاه جهت انجام و تکمیل پروژه‌های عمرانی و خرید تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین ساخت مسجد و حصار کشی اطراف دانشگاه نیاز به تامین اعتبار و بودجه دارد.
در ادامه نشست، سایر رؤسای دانشگاه‌های استان کرمان، ضمن معرفی طرح‌ها و پروژ‌ه‌های پیشنهادی و همچنین ارائه گزارش وضعیت اعتبارات و بودجه دانشگاه‌ها، خواستار افزایش اعتبارات تخصیصی جهت انجام فعالیت‌های مربوطه شدند.
دکتر میرزا بزرگ رئیس امور آموزش عالی، تحقیقات و فناوری سازمان برنامه بودجه کشور، در این نشست در پاسخ به مسائل و مشکلات مطرح شده از سوی شرکت‌کنندگان عنوان کرد: سازمان برنامه بودجه همواره در جهت رفع مشکلات اعتباری آموزش عالی گام برداشته و از طرح‌ها و پروژه‌هایی که برنامه مدون داشته باشند، حمایت خواهد کرد.

*ضرورت حرکت دانشگاه‌ها به سمت مهارت‌محوری و کارآفرینی
در پایان نشست، دکتر زاهدی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، در جمع‌بندی مباحث مطرح شده اظهار کرد: سازمان برنامه بودجه همواره همکاری و تعاملات خوبی در زمینه بحث اعتبارات آموزش عالی داشته است.
وی افزود: در راستای ایجاد روحیه مهارت محوری در دانشگاه ها مصوباتی از جمله اعطای تسهیلات بانکی برای خرید تجهیزات، افزایش بودجه کلیه مراکز آموزش عالی، اختصاص تسهیلات بانکی به میزان درآمد اختصاصی، به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده که از سال آینده با تأیید شورای نگهبان اجرایی خواهد شد.
دکترزاهدی با اشاره به اینکه امروزه، دانشگاه‌ها باید تنها به انتشار مقاله اکتفا نکرده و به سمت مهارت محوری و کارآفرینی پیش روند؛ تاکید کرد: هر دانشجو در طول دوران تحصیل بایستی درکنار آموزش دروس تئوری، بصورت عملی نیز مهارت هایی را فراگیرد؛ تا بعد از فراغت از تحصیل به مدد دانش و مهارت کاربردی ای که در دانشگاه فراگرفته، بتواند وارد بازار کار شده و در رونق اقتصادی جامعه نقش موثری داشته باشد.
نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی درخصوص همسان‌سازی حقوق اعضای هیئت علمی وزارت علوم با وزارت بهداشت اعلام کرد: خوشبختانه با پیگیری‌های به عمل آمده این مهم به تصویب رسیده است و در زمینه همسان‌سازی حقوق کارکنان غیر هیئت علمی وزارت علوم با کارکنان غیربالینی وزارت بهداشت نیز توافقاتی به عمل آمده که در سال ۱۴۰۰ این موضوع نیز محقق خواهد شد.
دکترمحمدمهدی زاهدی در پایان سخنانش با تاکید بر جایگاه پارک علم و فناوری به عنوان بخشی، جدایی ناپذیر از دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته، اذعان داشت: اعتبارات بودجه‌ای ویژه‌ای به منظور ارتقای سطح فعالیت‌های حوزه فناوری این دانشگاه درجهت رفع نیازهای استان در زمینه فناوری و کارآفرینی، در نظر گرفته شده، که فعالیت‌های پارک علم و فناوری را در سراسر استان طبق گذشته استمرار خواهد بخشید و ایجاد پارک علم و فناوری دیگری دراستان کرمان ضرورتی ندارد.
گفتنی است در حاشیه این نشست دکتر حسن میرزا بزرگ از آزمایشگاه‌های مستقر در ساختمان دانشکده عمران دانشگاه بازدید کرد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته


( ۲ )