کسب رتبه برتر توسط دانشجویان دانشگاه خلیج فارس در مسابقات کشوری «ره نشان»

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۱۳ کد : ۶۰۷۴۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۴۵
در اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام " ره نشان " ، سه تن از دانشجویان دانشگاه خلیج فارس بوشهر موفق به کسب رتبه برتر شدند.
کسب رتبه برتر توسط دانشجویان دانشگاه خلیج فارس در مسابقات کشوری «ره نشان»

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه خلیج فارس، این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیازهای صنعت کشور، در ۵ حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی و هوشمندسازی میزبان ۳۸ شرکت دانش بنیان و ۵۶ پروژه بود.
شرکت‌ها ضمن تعریف پروژه‌های فناورانه، نیازهایشان را مطرح کردند و با فعالیتی ۵ ماهه که از مهرماه آغاز شده است و تا دهم اسفند سال جاری ادامه یافت. این طرح ها با استقبال ۴۵۱۰ نفر از شرکت کنندگان، به مرحله اجرا رسید.
پس از ۷ مرحله ارزیابی، و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت تیم ها در قالب بیش از ۳۰۰ تیم شد.
مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم های برتر این مسابقه با حضور دکترسورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
همچنین رتبه اول توسط حدیث حمیدی دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی، علیرضا خوش لهجه دانشجوی کارشناسی مهندسی شیمی در پروژه حذف گاز so2 در حوزه آب و محیط زیست و حسن بازای دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی شیمی در پروژه شبیه سازی رشد ذرات در راکتورهای شیمیایی در حوزه انرژی کسب کردند.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: خلیج فارس


( ۱ )