درخشش دانشجویان دانشگاه بجنورد در مسابقات ملی ره‌نشان

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۸:۴۸ کد : ۶۰۷۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۷۱
دانشجویان دانشگاه بجنورد موفق شدند در اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام «ره‌نشان» مقام نخست را کسب کنند.
درخشش دانشجویان دانشگاه بجنورد در مسابقات ملی ره‌نشان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بجنورد، این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیازهای صنعت کشور، در ۵ حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی و هوشمندسازی میزبان ۳۸ شرکت دانش‌بنیان و ۵۶ پروژه بود.
شرکت‌ها با فعالیتی ۵ ماهه که از مهرماه آغاز شده است و تا دهم اسفندماه سال جاری ادامه یافت، ضمن تعریف پروژه‌های فناورانه، نیازهایشان را مطرح کردند. این طرح‌ها با استقبال ۴۵۱۰ نفر از شرکت کنندگان، به مرحله اجرا رسید.
همچنین پس از ۷ مرحله ارزیابی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین‌ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت تیم‌ها در قالب بیش از ۳۰۰ تیم شد.
مراسم اختتامیه و تقدیر از تیم‌های برتر این مسابقه با حضور دکتر ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد و مجتبی نامی دانشجوی کارشناسی رشته مهندسی برق و عضو انجمن علمی مهندسی برق و دبیر کانون کتاب و کتاب‌خوانی دانشگاه بجنورد، در پروژه فناوری تشخیص خودکار محتوا در حوزه هوشمندسازی موفق به کسب رتبه برتر شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: بجنورد


( ۱ )