همزمان با روز درختکاری صورت پذیرفت؛

غرس ۲۰۴۲ اصله نهال در دانشگاه گیلان

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۴ کد : ۶۰۷۳۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۲۱۹
به مناسبت هفته منابع طبیعی و روز درختکاری ۲۰۴۲ اصله نهال در دانشگاه گیلان غرس شد.
غرس ۲۰۴۲ اصله نهال در دانشگاه گیلان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه گیلان، با حمایت خیرین دانشگاه گیلان و همکاری ستاد زیباسازی ۴۲۰ اصله نهال عنبرسائل توسط حامیان دانشگاه، دانشجویان، کارمندان و اعضای هیئت علمی غرس شد. این درختان در یک مساحت ۹۰۰۰ متری در زمین همجوار کتابخانه مرکزی دانشگاه به فاصله ۴ در ۴ کاشته شد. این مجموعه در سال های آتی علاوه بر ایجاد یک چشم انداز بسیار زیبا، به عنوان یک سرمایه می تواند برای دانشگاه مطرح باشد.
در این مراسم دکتراحمد رضی رئیس دانشگاه گیلان نیز یک اصله نهال به یاد استاد مرحوم پروفسور درویزه استاد بازنشسته دانشکده مهندسی مکانیک کاشت.
در ادامه در یک برنامه نمادین اولین درخت در اراضی روبروی دانشکده مهندسی مکانیک که با همراهی اداره کل راهداری تسطیح شده بود، توسط مهندس قطب زاده یکی از خیرین دانشگاه گیلان که ساخت مرکز رشد دانشگاه را در دست اجرا دارد، کاشته شد. در ضمن در این زمین به مساحت ۵۷۰۰ متر مربع ۳۶۰ اصله نهال، چنار، بلوط و لیلکی غرس شد.
همچنین به منظور فرهنگ سازی بین همکاران با هماهنگی همکاران هیئت علمی و خانواده‌هایشان ۱۰۰ اصله نهال شامل بلوط، ون و افرا در کوی شهید عضدی کاشته شد.
دانشکده منابع طبیعی با کاشت ۱۱۰۰ نهال از گونه های بومی استان شامل بلوط، انجیلی، ون و افرا نقش بسیار موثری در افزایش سرانه فضای سبز داشت.
گفتنی است برای ایجاد دیوار سبز ۲۱۰۰ اصله ترون به طول ۴۳۰ متر کاشته شد، این دیوار سبز برای محصور نمودن دو بلوک خوابگاه پسران به همراه مهمانسرای دانشگاه کشیده شده تا علاوه بر اقدام مدیریتی، چشم انداز زیبایی در این محوطه ایجاد شود.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: گیلان