برگزاری کنفرانس ملی یافته‌های نوین زیست‌شناسی در دانشگاه سیستان و بلوچستان

۲۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۰:۴۳ کد : ۶۰۷۳۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۵۵
دومین کنفرانس ملی یافته‌های نوین زیست‌شناسی به صورت مجازی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.
برگزاری کنفرانس ملی یافته‌های نوین زیست‌شناسی در دانشگاه سیستان و بلوچستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، دومین کنفرانس یافته‌های نوین زیست‌شناسی در حوزه‌های مختلف علوم زیستی شامل بیوشیمی و علوم سلولی مولکولی، ژنتیک، علوم جانوری و گیاهی، شیلات و آبزیان و همچنین در زمینه تشخیص، اپیدمیولوژی، درمان و کنترل بیماری و آسیب‌های اجتماعی-اقتصادی کووید ۱۹ به صورت مجازی در دانشگاه سیستان و بلوچستان برگزار شد.

در آیین افتتاح این کنفرانس دکتر درمحمد کردی تمندانی معاون پژوهشی و فناوری دانشگاه سیستان و بلوچستان در سخنانی با مهم خواندن جایگاه رشته‌های علوم پایه و به خصوص رشته زیست‌شناسی در اعتلا و پیشرفت کشور، خواستار توجه بیشتر به برگزاری کنفرانس‌های اینچنینی در سطح ملی و بین‌المللی شد.

سپس دکتر محمد نبی گرگیج رئیس دانشکده علوم پایه این دانشگاه، نقش چنین کنفرانس‌هایی را در بالندگی علمی دانشکده و دانشگاه با اهمیت توصیف کرد.

دکتر ملیحه محمدی دبیر علمی این کنفرانس نیز در خصوص چگونگی برنامه ریزی کنفرانس، تعداد و کیفیت مقالات ارسالی و حامیان علمی و معنوی این کنفرانس گزارشی ارائه کرد.

پس از انتشار فراخوان کنفرانس، بیش از ۱۷۰ مقاله توسط دبیرخانه کنفرانس دریافت شد که از بین این تعداد ۳۰ مقاله به صورت سخنرانی و ۱۲۰ مقاله نیز به صورت پوستر پذیرفته شد. همچنین ۱۰ نفر از اساتید برجسته از دانشگاه‌های معتبر کشور، در این کنفرانس سخنرانی کلیدی انجام دادند.

همچنین در حاشیه این کنفرانس پانل‌های ژنتیک، بیوشیمی و علوم سلولی و مولکولی، علوم جانوری، علوم گیاهی، شیلات و آبزیان و موضوعات مرتبط با کووید ۱۹ برگزار شد.

گفتنی است دانشگاه های تحصیلات تکمیلی علوم پایه زنجان، زابل، هرمزگان، علوم پزشکی بیرجند، گیلان، دریانوردی و علوم دریایی چابهار، ارومیه، فردوسی مشهد، بیرجند و پژوهشکده اکولوژی خلیج فارس و دریای عمان از جمله حامیان این کنفرانس بودند.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵

 

 


( ۱ )