درخشش دانشجوی دانشگاه سیستان و بلوچستان در اولین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ | ۲۳:۵۶ کد : ۶۰۷۳۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۷۴
آیین اختتامیه و تقدیر از تیم‌های برتر اولین دوره از مسابقات مسئله محور بنیاد ملی نخبگان با نام "ره نشان" با حضور دکترسورنا ستاری، معاون علمی و فناوری ریاست جمهوری برگزار شد.
درخشش دانشجوی دانشگاه سیستان و بلوچستان در اولین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، در این دوره از مسابقات، دانشجوی مقطع کارشناسی ارشد رشته شیمی دانشگاه سیستان و بلوچستان به نام زهرا خیاط سرکار موفق به کسب رتبه برتر شد.

وی دانشجوی کارشناسی ارشد شیمی دانشگاه سیستان و بلوچستان در پروژه تصفیه فاضلاب شرکت‌های ریسندگی در حوزه آب و محیط زیست می باشد و در اولین دوره از مسابقات کشوری بنیاد ملی نخبگان رتبه سوم را کسب کرد.

این مسابقات با هدف شناسایی افراد و تیم‌های مستعد، دانشجویان و فناوران برای توانمندسازی در حل مسائل و نیازهای صنعت کشور، در ۵ حوزه زیست فناوری، حمل و نقل، آب و محیط زیست، انرژی و هوشمندسازی میزبان ۳۸ شرکت دانش بنیان و ۵۶ پروژه بود.

در این دوره از مسابقات پس از ۷ مرحله ارزیابی و برگزاری کارگاه‌های آموزشی متنوع، نشست‌های تیم سازی و مربی‌گری با هدف پیشبرد پروژه‌ها، برترین‌ها به مرحله نهایی راه یافتند که منجر به رقابت در قالب بیش از ۳۰۰ تیم شد.

ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵