حضور رئیس سازمان فضایی ایران در دانشگاه سیستان و بلوچستان

۲۱ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۵۷ کد : ۶۰۷۲۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۰۲
دکتر براری ، رئیس سازمان فضایی ایران، با حضور در دانشگاه سیستان و بلوچستان با ریاست دانشگاه، مدیران مرکز انفورماتیک، مرکز نوآوری و مرکز رشد دانشگاه سیستان و بلوچستان دیدار و گفتگو کرد.
حضور رئیس سازمان فضایی ایران در دانشگاه سیستان و بلوچستان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه سیستان و بلوچستان، در این دیداردکتر براری در سخنانی بر اهمیت حوزه فضا در مقایسه با حوزه‌ زمین و هوا تاکید کرد.
وی همچنین با اشاره به ظرفیت خوب علمی استان سیستان و بلوچستان، خواستار همکاری گروه‌های مختلف دانشکده‌های دانشگاه‌های استان با سازمان فضایی ایران شد.
سپس دکتر رضایی، رئیس دانشگاه سیستان و بلوچستان با ارائه گزارشی از نحوه عملکرد بخش های مختلف این دانشگاه، نسبت به ارتباط هرچه بیشتر با سازمان‌ها و نهادهای قدرتمند علمی ابراز امیدواری کرد.
دکتر کردی ،معاون پژوهش و فناوری دانشگاه سیستان و بلوچستان نیز در این نشست به ارائه راهکار در راستای توسعه استارتاپ های حوزه lCT و حوزه فضایی به کمک گروه‌های علمی دانشگاه پرداخت.
وی همچنین راهکارهایی برای پیشگیری از مهاجرت اساتید و دانشجویان نخبه دانشگاه و استان ارایه کرد.
دکتر گرگیج رئیس دانشکده علوم این دانشگاه نیز پیشنهاد تأسیس و راه‌اندازی ژئوپارک در اطراف چابهار و در نزدیکی کوه های مریخی منطقه و استفاده بهینه از اقتصاد دریا را مطرح کرد.
درپایان این نشست مقرر شد سازمان فضایی ایران از ظرفیت علمی استان بیشتر بهره گیرد و نشستی مشترک با تیم نجوم و دیگر اعضای هیات علمی با حضور رئیس دانشکده علوم دانشگاه سیستان و بلوچستان در آغاز سال ۱۴۰۰ برگزار شود.
ل.م ۵۴/ ر.ب ۴۵