برگزاری نشست مشترک روسای پارک های علم و فناوری لرستان و خراسان جنوبی

۲۴ تیر ۱۳۹۳ | ۱۶:۴۹ کد : ۶۰۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۰۹
هم زمان با بازدید روسای پارک­های علم و فناوری استان­­های لرستان و خراسان جنوبی از شرکت دانش­بنیان داروسازی خرمان از شرکت­های مستقر در پارک علم و فناوری استان لرستان، نشست م...
هم زمان با بازدید روسای پارک­های علم و فناوری استان­­های لرستان و خراسان جنوبی  از شرکت دانش­بنیان داروسازی خرمان از شرکت­های مستقر در پارک علم و فناوری استان لرستان، نشست مشترک روسای  این دو پارک به منظور انتقال تکنولوژی گیاهان دارویی از پارک علم و فناوری استان لرستان به پارک علم و فناوری استان خراسان جنوبی در محل پارک لرستان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ،در این جلسه مقرر شد تحقیقات و مطالعات علمی و ارزیابی لازم جهت تاسیس 2 شرکت در حوزه گیاهان و  در محل 2 پارک علم و فناوری مذکورانجام پذیرد که وظیفه این شرکت­ها انجام نمایندگی گیاهان دارویی در هر دو استان و تسهیل انتقال تکنولوژی حوزه زعفران، زرشک و عناب از پارک خراسان­جنوبی به پارک لرستان و تسهیل انتقال تکنولوژی  در حوزه گیاهان دارویی از پارک لرستان به پارک خراسان­جنوبی و همچنین تجاری­سازی فروش محصولات در هر دو استان است.
همچنین مصوب شد مطالعات پژوهشی در زمینه رصد فناوری­های مؤثر در حوزه مزیت­های نسبی 2 استان مبتنی بر تبادلات تکنولوژیک و تجاری حوزه محصولات دانش­بنیان انجام پذیرد.
گفتنی است در پایان این نشست مقرر شد تفاهم­نامه هایی جهت اجرایی شدن هر کدام از مصوبات مذکور منعقد شود.