برگزاری نشست مشاوره استراژی بازار اسپانیا در پارک علم و فناوری استان کرمان

۲۳ خرداد ۱۳۹۵ | ۰۹:۳۵ کد : ۶۰۶۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۷۳
نشست مشاوره استراتژی بازار شرکت مدیریت صادرات تجارت کارمانیا با حضور شرکت اسپانیایی ایکیوپ سرامیک و تعدادی از واحدهای مستقر در پارک علم وفناوری کرمان برگزار شد.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، به دنب...
نشست مشاوره استراتژی بازار شرکت مدیریت صادرات تجارت کارمانیا با حضور شرکت اسپانیایی ایکیوپ سرامیک و تعدادی از واحدهای مستقر در پارک علم وفناوری کرمان برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، به دنبال برنامه ریزی پارک علم و فناوری استان کرمان جهت بهره مندی واحدهای مستقر در پارک و مراکز رشد از ظرفیت های شرکت های مشاوره و مدیریت صادرات؛ با استقرار شرکت مدیریت صادرات ساحران تجارت کارمانیا در مرکز بین المللی مبادلات  فناوری؛ اولین جلسه مشاوره استراتژی بازار و تحلیل بازارهای هدف با حضور دکتر علیرضا گنجویی معاون فناوری و نوآوری و دکتر شهریار شاکری مدیر مرکز رشد استان کرمان تنی چند از مسئولان پارک و تعدادی از شرکت های فن آور مستقر برگزار شد.
در ابتدای این نشست دکتر گنجویی ضمن برشمردن گزیده ای از فعالیت ها وکارکردهای پارک وتسهیلات قابل اعطا به متقاضیان و واحدهای موجود گفت: این مجموعه بدنبال تجاری سازی محصولات و تکنولوژی های شرکت های پارکی با تمرکز بر صادرات آنها به بازارهای صاحب تکنولوژی روز دنیا است.
وی استفاده از تجارب و مشاوره شرکت های مدیریت صادرات را برای واحدهای مستقر در پارک ضروری عنوان کرد و افزود: باید تولید محصول در این واحدها با ذهنیت فروش و صادرات براساس استانداردهای بین المللی به همراه استراتژی صحیح بازار و شناخت بازارهای هدف صورت بگیرد تا جایگاه مناسبی را در عرضه محصولات با تکنولوژی روز در منطقه کسب کنیم.
همچنین مهندس نخعی مدیرعامل شرکت تجارت کارمانیا ضمن معرفی شرکت و تیم ایکوئیپ سرامیک بعنوان یکی از شرکای تجاری در کشور اسپانیا که در زمینه فروش و استقرار تکنولوژی های فنی و تولید اروپایی فعالیت دارد گفت: به واسطه این مجموعه عمده محصولات شرکت های پارک قابل بازاریابی و انطباق استاندارد در اسپانیا و الجزایر و فروش با درصد ریسک پایین در اروپا هستند .
وی خاطر نشان کرد: بدنبال رایزنی های صورت گرفته با بانک های اسپانیایی امکان استفاده از تسهیلات ازران قیمت برای شرکت های ایرانی جهت مشارکت با شرکت های اروپایی در انتقال فناوری وتکنولوژی  فراهم شده است.
درادامه تعدادی از واحدهای مستقر در پارک که خواستار همکاری درحوزه های مختلف و مشاوره پیرامون  استانداردها و بازارهای هدف اروپایی بودند ضمن معرفی توانمندی و ظرفیتهای خود مستقیما با هیئت اسپانیایی به گفتگو وتبادل نظر پرداختند.
در خاتمه مقرر شد بانک اطلاعات شرکت ها و موسسات اسپانیایی در حوزه های مختلف جهت استفاده شرکت های پارک از طریق شرکت تجارت کارمانیا دراختیار واحدهای متقاضی قرار گیرد.