مدیرکل هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی وزارت علوم تاکید کرد:

ضرورت اجرای قوانین و ضوابط اداری با قضاوت عالمانه و عادلانه

۱۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۱۴ کد : ۶۰۶۰۵ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۵۴۶
نماینده وزیر و مدیرکل هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری و انتظامی وزارت علوم با اشاره به امانت‌ بودن آبروی افراد در هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری، گفت: ضرورت دارد که هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری در اجرای دقیق و صحیح قوانین و ضوابط اداری، عالمانه و عادلانه قضاوت کنند.
ضرورت اجرای قوانین و ضوابط اداری با قضاوت عالمانه و عادلانه

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر ابراهیم ابراهیمی در نشست هم‌اندیشی کارگزاران و هیئت‌های عالی نظارت و رسیدگی به تخلفات اداری که صبح امروز با حضور مدیران هیأت‌های عالی نظارت و رسیدگی به تخلفات اداری، رؤسای دانشگاه‌های کشور به صورت مجازی برگزار شد، با اشاره به خطبه ۱۴۰ نهج البلاغه گفت: در این فراز آمده است؛ "آنهایی که پاک هستند به گنهکاران و معصیت‌کاران ترحم کنند" و این موضوعی است که همگان باید با در نظر گرفتن آن رفتار کنند.

وی با بیان اینکه انسان معصیت‌کار به نوعی بیمار است و بیمار باید با دارو یا جراحی مورد درمان قرار گیرد، گفت: باید مراقب باشیم که آبروی افراد خطاکار نزد ما امانت است و باید در تمام مراحل تحقیق و بررسی موضوع و یا مشکل پیش‌آمده با حفظ آبروی افراد و با امانتداری کامل، کارمان را انجام دهیم.

دکتر ابراهیمی همچنین تاکید کرد: عالمانه تحقیق کردن و عادلانه قضاوت کردن یعنی مستند و بدون دخالت امیال خود و دیگران رفتار کنیم و اگر در صدور حکمی سهل‌انگاری شود، پاسخگوی آن باید باشیم. محققان و کارشناسانی که موضوعات را بررسی می‌کنند هم باید با دقت و ظرافت این دو موضوع را مد نظر داشته باشند.

نماینده وزیر و مدیرکل هماهنگی هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری وزارت علوم اظهار داشت: اگر هیأت‌های رسیدگی به تخلفات اداری با دیدگاه عدالت و رحمت رفتار کنند در اصلاح و ترمیم ایرادات سیستم اداری و توسعه فضائل اخلاقی بسیار مؤثر خواهند بود.

س. ر ۶۲/‏‬ ن. ش ۵۸

کلید واژه ها: تخلفات اداری رسیدگی تخلفات اداری وزارت علوم


( ۱ )