همزمان با روز درختکاری و در ذیل پویش همکاشت صورت گرفت؛

کاشت دو نهال توسط مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه هنر

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۲۰:۰۱ کد : ۶۰۵۹۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۳۲
محمدهادی عسکری مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، به مناسبت هفته منابع طبیعی و درختکاری و ذیل پویش همکاشت، دو نهال در پردیس هنرهای کاربردی دانشگاه هنر کاشت.
کاشت دو نهال توسط مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در دانشگاه هنر

به گزارش اداره روابط عمومی وزارت علوم، عسکری در این رویداد که ذیل پویش همکاشت برگزار شده بود، به تشریح این پویش پرداخت و گفت: هدف از این اقدام ارزشمند، علاوه بر اجتماعی‌سازی امر محیط زیست، تقویت حس تعلق دانشگاهیان به دانشگاه، دیده بانی عمومی محیط زیست و تولید گفتمان موثر و مطلوب در زمینه پاسداری از محیط زیست است.
وی ادامه داد: بنابراین باید تلاش کنیم مسئله نهال‌کاری و فرهنگ‌سازی در این خصوص تبدیل به سنت شود و از تمام ظرفیت دانشگاه‌ها برای فراهم آوردن زمینه مشارکت کانون‌های فرهنگی، انجمن‌های علمی و نیز سایر دانشجویان استفاده شود. فرهنگ‌سازی و نهادینه کردن موضوع محیط زیست بدون در نظر گرفتن فضای مجازی و گفتمان‌سازی در این حوزه ممکن نیست.
مدیر کل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، در خصوص نقش فضای مجازی و برنامه‌های پویش همکاشت در این رابطه افزود: با توجه به نقش محتوای آموزشی – ترویجی و همچنین اهمیت راهبری فضای مجازی در اجتماعی‌سازی این مسئله در میان دانشجویان و عموم علاقه‌مندان، برنامه‌های متعددی در این راستا طرح‌ریزی شده است.
عسکری در پایان ابراز امیدواری کرد تا با همدلی و مشارکت همگانی دانشگاهیان، در کنار کاشت این نهال‌ها، جامعه‌ای آگاه‌تر و مسئولیت‌پذیرتر در قبال محیط زیست ساخته شود.

*برگزاری برنامه‌های فرهنگی و اجتماعی روحیه امید و نشاط اجتماعی را در دانشگاه و جامعه افزایش می‌دهد

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری گفت: دانشجویان با ارائه دستاوردهای خود در جشنواره رویش می‌توانند امید و نشاط اجتماعی را به دانشگاه تزریق کنند و این مهم موجب افزایش همدلی و وفاق در دانشگاه خواهد شد.
محمدهادی عسکری همچنین با حضور در محل نگارخانه هنر واقع در دانشگاه هنر که محل برگزاری نمایشگاه اولین جشنواره رویش بود، از دستاوردهای دانشجویان این دانشگاه بازدید کرد.
وی در جریان این بازدید که با حضور معاون فرهنگی دانشگاه هنر و جمعی از داوران بخش‌های مختلف این جشنواره صورت گرفت، به تمجید از کیفیت آثار هنری حاضر در نمایشگاه پرداخت و گفت: آثار فاخر حاضر در بخش‌های مختلف این نمایشگاه، نشان از مشارکت جدی دانشجویان و اهتمام اساتید این دانشگاه دارد.
عسکری در این خصوص ادامه داد: در زمان شیوع بیماری کرونا و عدم حضور دانشجویان در دانشگاه اهمیت برگزاری رویدادهایی همچون رویش که در بطن خود تقویت روحیه خودباوری و اعتماد به نفس را برای دانشجویان به همراه دارد، اهمیت دوچندان پیدا می‌کند؛ چرا که دانشجویان شرکت‌کننده در این رویداد علاوه بر اینکه به تولید محتوای فرهنگی، هنری و کنشگری هدفمند می‌پردازند و با ارائه دستاوردهای خود در نمایشگاه می‌توانند امید و نشاط اجتماعی را به دانشگاه تزریق کنند. همچنین این موضوع ضمن آنکه برای سایرین به مثابه الگو عمل کرده و در روحیات جمعی دانشجویان تاثیر بسزایی خواهد داشت، موجب افزایش همدلی و وفاق در دانشگاه می‌شود.
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در پایان سخنان خود ضمن تقدیر از برگزارکنندگان این جشنواره گفت: رویش دانشگاهی هنر در دوره‌های آینده می‌تواند در کنار بخش اصلی جشنواره و برگزاری نمایشگاه، به ابعاد و جنبه‌های مکمل آن همچون برگزاری نشست‌های تخصصی، کارگاه‌های اموزشی و سمینارهای پژوهشی بپردازد.
گفتنی است اولین جشنواره رویش دانشگاه هنر با هدف معرفی دستاوردها و توانمندی های فرهنگی و هنری فردی و گروهی و نیز نوعی ارزیابی فعالیت های فرهنگی و هنری دانشجویان و در راستای هماهنگی با نهمین جشنواره رویش وزارت علوم از ۱۶ تا ۲۰ اسفندماه ۱۳۹۹ برگزار می‌شود.
ل.م ۵۴/ ن.ش ۵۸