توسط عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند صورت گرفت؛

طراحی و ساخت دستگاه تولید ماسک سه‌لایه پزشکی

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۶ کد : ۶۰۵۷۷ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۴۶
دکترسیدعلی میربزرگی عضو هیأت علمی گروه آموزشی مکانیک دانشگاه بیرجند موفق به طراحی و ساخت دستگاه تولید ماسک سه‌لایه پزشکی شد.
طراحی و ساخت دستگاه تولید ماسک سه‌لایه پزشکی

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه بیرجند، دکترمیربزرگی به کمبود جدی ماسک در سطح شهر بیرجند در اسفند ۱۳۹۸ اشاره و نیاز مبرم مردم را بعنوان جرقه‌ای برای اقدام به این کار خداپسندانه دانست.
وی مدت زمان طراحی و ساخت دستگاه را حدود ۷ ماه عنوان کرد و افزود: این کار به روش مهندسی معکوس انجام شده است و طراحی مدار برق دستگاه با همکاری دکترسیدعبدالله میربزرگی عضو هیأت علمی وابسته دانشگاه بیرجند صورت پذیرفته است.
عضو هیأت علمی دانشگاه بیرجند گفت: برای ساخت این دستگاه بالغ بر ۳۵۰ میلیون تومان هزینه شده است که بخشی از این هزینه از طریق وام صندوق پژوهش استان و مابقی به صورت شخصی تأمین شده است.
دکتر میربزرگی در توضیح مراحل ساخت این دستگاه بومی که تمام قطعات آن در داخل کشور ساخته شده است، گفت: بخشی از قطعات این دستگاه در کارگاه مکانیک دانشگاه بیرجند ساخته شده و مابقی برون‌سپاری شده است که جا دارد از معاونت پژوهشی دانشگاه، دانشکده مهندسی، گروه مکانیک و مهندسین کارگاه مکانیک بابت همکاریشان تقدیر و تشکر شود.
وی ظرفیت تولید دستگاه را ۱۰۰ ماسک در دقیقه و دوخت اولتراسونیک با کیفیت بالا را از جمله مهمترین ویژگی های این دستگاه برشمرد.
ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: بیرجند