مدیرکل پشتیبانی امورفرهنگی و اجتماعی وزارت علوم تاکید کرد

دانشگاه‌ها قلب تپنده جامعه و حوزه فرهنگی و اجتماعی قلب تپنده دانشگاه‌هاست

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۲۲ کد : ۶۰۵۷۴ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۸۳
مهندس عسکری مدیرکل پشتیبانی امورفرهنگی و اجتماعی وزارت علوم ، تحقیقات و فناوری در حضور مجازی در آیین اختتامیه هشتمین جشنواره دانشگاهی رویش دانشگاه حکیم سبزواری تاکید کرد: دانشگاه‌ها قلب تپنده جامعه و حوزه فرهنگی و اجتماعی قلب تپنده دانشگاه‌هاست .
دانشگاه‌ها قلب تپنده جامعه و حوزه فرهنگی و اجتماعی قلب تپنده دانشگاه‌هاست

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، در این آیین مهندس عسکری با بیان اینکه جشنواره رویش عصاره فضائل فعالیت‌های اعضای کانون‌های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه های کشور است، اظهار داشت: کانون‌های فرهنگی و اجتماعی یکی از بنیادی‌ترین عرصه ها برای جلب مشارکت دانشجویان به لحاظ فرهنگی است و پویایی این کانون ها ضریب نفوذ برنامه‌های فرهنگی را در دانشگاه‌ها گسترش می‌دهد.
مدیرکل پشتیبانی امورفرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به اینکه حوزه فعالیت های فرهنگی و اجتماعی در دانشگاه‌ها عرصه ای برای تجربه و آموختن است، افزود: برنامه‌ریزی های فرهنگی و اجتماعی دانشگاه ها را باید به گونه‌ای سامان دهیم که کلیه برآیند های در این حوزه معطوف به حل مسئله باشد.
مهندس عسکری خلاقیت در فعالیت های فرهنگی و اجتماعی را آذین بخش برنامه‌های فرهنگی در دانشگاه‌ها برشمرد و گفت: باید بتوانیم حمایت بی چون و چرا از فعالیت های فرهنگی و اجتماعی خلاقانه در دانشگاه ها داشته باشیم.
مدیرکل پشتیبانی امورفرهنگی و اجتماعی وزارت علوم همچنین از برگزاری جشنواره ملی رویش در سال ۱۴۰۰ به میزبانی دانشگاه علامه طباطبایی خبر داد.
دکترفاطمه صادقی فر معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری نیز در این آیین گفت: بالغ بر ۱۷۰ اثر به دبیرخانه جشنواره هشتمین جشنواره دانشگاهی رویش در دانشگاه حکیم سبزواری ارسال‌شده که امروز و در آیین اختتامیه از آثار برتر تقدیر شد.
وی با اشاره به اینکه آثار رسیده به جشنواره در محورهای هنرهای تجسمی، صنایع دستی، عکاسی، ادبی، موسیقی و گویندگی، مستند، نمایشنامه و بخش ایده بودند، افزود: به دلیل تداوم شرایط ناشی از بیماری کرونا در کشور امکان حضور دانشجویان در دانشگاه فراهم نبود و جشنواره به صورت مجازی برگزار شد.
معاون فرهنگی، اجتماعی و دانشجویی دانشگاه حکیم سبزواری گفت: گرچه امکان حضور دانشجویان در دانشگاه ها میسر نیست اما حوزه فرهنگی و اجتماعی همواره در طول دوران کرونا سعی کرده است با برگزاری برنامه ها و جشنواره های فرهنگی ارتباط خود با دانشجویان را حفظ کند.
ل.س ۴۲/ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: مدیرکل پشتیبانی امورفرهنگی و اجتماعی