هم‌زمان با روز درخت‌کاری و هفته منابع طبیعی؛

صد اصله نهال به صورت نمادین در دانشگاه مازندران کاشته شد

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۳:۰۷ کد : ۶۰۵۶۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۰۴
آیین روز درخت‌کاری و گرامی‌داشت هفته منابع طبیعی با حضور دکترکوروش نوذری رییس دانشگاه مازندران و برخی معاونان، روسای دانشکده‌ها، مدیران ستادی، اعضای هیات علمی، کارمندان و دانشجویان دانشگاه مازندران در محل باغ گیاه‌شناسی برگزار شد.
صد اصله نهال به صورت نمادین در دانشگاه مازندران کاشته شد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه مازندران، دکتر نوذری در این مراسم با اشاره به گسترش مناسب و بهبود شرایط باغ گیاه‌شناسی و درختان این مجموعه، باغ گیاه‌شناسی دانشگاه را در ده سال آینده به‌عنوان یک فضای فوق‌العاده زیبا برای استفاده دانشجویان، همکاران و خانواده‌های آن‌ها دانست.
دکتر نوذری با اشاره به کاشت حدود ۵۰۰۰ نهال در دانشگاه مازندران در سال گذشته که با نظر کارشناسی مسئول باغ گیاه‌شناسی و متناسب با اقلیم و باتوجه به استراتژیی که برای این باغ تدوین شده، کاشته شده است، از کاشت ۴۵۰۰ نهال دیگر در سال ۱۳۹۹ خبر داد و این موضوع را آینده خوبی برای محیط زیست دانشگاه مازندران دانست.
وی در پایان سخنان خود با تاکید بر ترویج فرهنگ درخت‌کاری و نگه‌داشت آن‌ها جهت حفاظت از کره زمین، به عنوان تنها کره قابل زیست شناخت شده در منظومه شمسی، همگان را در قبال سرنوشت آیندگان مسئول دانست و با اشاره به این نکته که هر درختی با هرگونه و اندازه‌ای از یک‌سو اکسیژن فرزندان آینده ما و از سویی دیگر زیبایی بصری را تامین خواهد کرد، از احداث باغ مشاهیر در دانشگاه مازندران در آینده‌ای نزدیک خبر داد و اظهار امیدواری کرد که این امر به زودی محقق گردد.
دکترعلی‌رضا نقی‌نژاد مسئول باغ گیاه‌شناسی دانشگاه مازندران نیز در آیین روز درخت‌کاری با تاکید بر این‌که این مجموعه با اهداف آموزشی و پژوهشی طراحی شده است، گفت: دانشگاه مازندران غیر از مواردی که در سال‌های ۱۳۸۳ و ۱۳۸۴ در قسمت کوچکی از باغ گیاه‌شناسی دانشکده علوم پایه و هم‌چنین چهارباغ‌های ایرانی در سال‌های ۹۳-۹۴، هنوز فاقد یک محیط طبیعی تحت عنوان جنگل آموزشی- تحقیقاتی است.
مسئول باغ گیاه‌شناسی دانشگاه با تاکید بر این نکته که ما در قلب تنوع زیستی ایران هستیم، گفت: از ۸ هزار گونه گیاهی که در ایران رشد می‌کند، حدود ۳ هزار گونه در استان مازندران است. دانشگاه‌های مختلف، برخی از جنگل‌های مازندران را برای کارهای تحقیقاتی خود در اختیار گرفته‌اند و از این‌رو، دانشگاه مازندران نیاز به یک محیط طبیعی برای آموزش و پژوهش دانشجویان و محققان داشته، از طرفی موقعیت استراتژیک بابلسر به‌عنوان یک منطقه اکوتوریستی از ارزش بسیار بالایی برای ایجاد محیطی مفرح برای بازدید عموم می‌باشد.

ل. س ۴۲/‏ ر. ب ۴۵

کلید واژه ها: مازندران