در راستای بین‌المللی سازی آموزش‌های عالی صورت پذیرفت؛

رونمایی از بورس تحصیلی سواحل مکران در دانشگاه بین‌المللی چابهار

۱۷ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۷:۵۸ کد : ۶۰۵۵۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۶۲
مراسم رونمایی از بورس سواحل مکران با حضور معاون مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، نماینده دانشگاه جامی افغانستان، هیات مدیره انجمن دوستی ایران و هند، هیات مدیره و معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد در دانشگاه بین‌المللی چابهار برگزار شد.
رونمایی از بورس تحصیلی سواحل مکران در دانشگاه بین‌المللی چابهار

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از ایرنا، معاون همکاری‌های علمی و سازمان‌های تخصصی مرکز همکاری‌های علمی بین‌المللی وزارت علوم، در این مراسم اظهار داشت: بورس تحصیلی سواحل مکران در راستای برنامه ها و اقدامات بین‌المللی سازی آموزش‌های عالی در دانشگاه بین المللی چابهار طرح و برنامه‌ریزی شده است.
دکتر عبدالحمید علیزاده افزود: در سال های گذشته دانشگاه خلیج فارس بورس تحصیلی خلیج فارس را رونمایی کرد و امروز شاهد این هستیم که در سواحل زیبای مکران بورس تحصیلی بین‌المللی به نام این منطقه برای کشورهای هدف رونمایی می‌شود.
وی ادامه داد: قطعاً مسیر بهره‌مندی از آموزش عالی و شکوفایی اقتصادی آموزش عالی از مرحله تبلیغ و برندینگ عبور می‌کند و لازم است این بستر در فضای محیطی و فضای مجازی منتشر و جهت بهره‌مندی راحت خدمات برای متقاضیان عرضه شود.
سرپرست دانشگاه بین المللی چابهار نیز در این مراسم اظهار داشت: دانشگاه بین المللی چابهار در اجرای سیاست‌های حمایتی خود و به استناد آیین نامه‌های وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای سال تحصیلی ۱۴۰۱-۱۴۰۰ از میان داوطلبان غیرایرانی و دانش‌آموزان مستعد سواحل مکران منطقه سیستان و بلوچستان که علاقه‌مند به تحصیلات دانشگاهی هستند به‌صورت بورسیه تحصیلی اقدام به جذب دانشجو می‌کند.
دکتر ناصر آبروش افزود: جذب دانشجویان از طریق بورس تحصیلی سواحل مکران از یازده شهرستان منطقه جنوب سیستان و بلوچستان (چابهار، کنارک، دشتیاری، زرآباد، نیکشهر، قصرقند، لاشار، فنوج، بنت، سرباز و راسک) و هفت کشور خارجی (هند، افغانستان، پاکستان، تاجیکستان، قزاقستان، عمان و چین) صورت خواهد پذیرفت.
ل.م ۵۴/‏ ر. ب ۴۵