برگزاری نشست خبری رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در خصوص تغییر نام این دانشگاه

۱۳ دی ۱۳۹۴ | ۱۴:۱۲ کد : ۶۰۴۱ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۱۱۷۸
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در نشستی خبری با اعلام صنعتی شدن دانشگاه شاهرود، به بیان علت و مزایای صنعتی شدن این دانشگاه پرداخت.به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد مهدی فاتح ، رئیس دانشگاه صنعتی ...
برگزاری نشست خبری رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در خصوص تغییر نام این دانشگاه
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود در نشستی خبری با اعلام صنعتی شدن دانشگاه شاهرود، به بیان علت و مزایای صنعتی شدن این دانشگاه پرداخت.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم ، دکتر محمد مهدی فاتح ، رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود اعلام کرد : این دانشگاه پیش از سال ۱۳۸۹ نیز صنعتی بوده است ولی بدون خواست دانشگاه به خاطر توسعه برخی رشته های علوم انسانی عنوان صنعتی خود را از دست دادو پس از آن نیز به دلیل طرح تحول رشته های علوم انسانی، رشته های علوم انسانی به دانشگاه ها داده نشده است.
دکتر فاتح اظهار کرد: صنعتی شدن دانشگاه موجبات تقویت تولید فناوری، حرکت به سوی دانشگاه کارآفرین، ماموریت گرایی و ایجاد قطب های علمی، جذب استاد و دانشجوی قوی تر، ارتقای جایگاه ملی و فراملی، تقویت زیرساخت ها و حفظ استقلال دانشگاه را فراهم می سازد.
دکتر فاتح  با تاکید بر سامان بخشی آموزش عالی افزود: باید توسعه و تقویت فعالیت های آموزشی و پژوهشی در پاسخ به نیاز کشور باشد در حالی که توسعه بی رویه دانشگاه های آزاد، پیام نور، غیرانتفاعی و علمی-کاربردی سبب پیداش بیش از هشتصد هزار صندلی خالی در آن دانشگاه ها شده است.
رئیس دانشگاه صنعتی شاهرود اعلام کرد : پیرو مصوبه ۲۹/۹/۱۳۹۴ شورای گسترش آموزش عالی، دانشگاه شاهرود کماکان صنعتی می ماند و مدارک دانش آموختگان به نام دانشگاه صنعتی شاهرود صادر می شود و این موضوع شامل دانشجویان ورودی ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۴ نیز می شود.
وی با تقدیر از حسن تدبیر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در صنعتی کردن دانشگاه شاهرود، این اقدام را مبتنی بر مدیریت علمی، خرد جمعی و توجه به خواست دانشگاهیان در پاسخ به نیاز کشور دانست.
وی تصریح کرد که طبق رتبه بندی ISC، دانشگاه صنعتی شاهرود در رتبه ششم بین بیست دانشگاه صنعتی ایران قرار دارد.