در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران انجام شد:

رونمایی از ۵۷طرح نانو تکنولوژی/ افتتاح ۵۵۳۰ مترمربع ساختمان ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان

۱۰ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۵۴ کد : ۶۰۳۹۸ دستاوردهای پژوهشگاه ها و پارک های علم و فناوری
تعداد بازدید:۹۶۳
دکتر سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان ضمن افتتاح ۵۵۳۰ متر مربع ساختمان جهت آغاز به‌کار ۱۳ شرکت دانش‌بنیان در پردیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، از ۵۷ پروژه و محصول جدید فناورانه نانو محققان این سازمان نیز رونمایی کرد.
رونمایی از ۵۷طرح نانو تکنولوژی/ افتتاح ۵۵۳۰ مترمربع ساختمان ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران، دکتر ستاری به همراه دکتر علیرضا عشوری رییس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران در مراسم رونمایی از ۵۷ پروژه و محصول جدید فناورانه نانو و هم چنین افتتاح سه سوله دانش‌بنیان در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران گفت: سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ارتباط نزدیکی با شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان دارد و در این زمینه موفق عمل کرده است.
وی با بیان اینکه اکنون ۱۴۰ شرکت در این سازمان به فعالیت می‌پردازند، ادامه داد: مجموعه نانو نیز در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران فعال شده و نانو تکنولوژی با حمایت ستاد نانو تحولات بسیار خوبی داشته است.
معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری بیان کرد: از لحاظ مقالات نانو اکنون در رتبه چهارم جهان هستیم و از ۲۷۰ شرکت موجود ما اکنون ۸ هزار میلیارد تومان فروش داریم.
دکترستاری خاطرنشان کرد: سالی ۱۰۰ درصد توسعه در حوزه نانو رخ می‌دهد که ما بسیار خرسند هستیم و در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری از این نمونه کار‌ها استقبال می‌کنیم.
در ادامه برنامه سعید سرکار دبیر ستاد توسعه فناوری نانو گفت: در سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ۵۷ طرح نانو تکنولوژی که حاصل توسعه فناورانه بوده است، رونمایی شد. این طرح‌ها با حمایت معاونت علمی و فناوری ایجاد شده که طرح‌های ارتباط با صنعت هستند.
سرکار افزود: بحث این است که نیاز‌های انواع صنایع که تاثیر بسزایی در کشور داشته و به نوعی با تحریم‌ها از آن‌ها محروم شدیم را شناسایی کنیم. با شناسایی این نیاز‌ها برای رفع چالش‌های موجود و شناسایی شرکت‌ها و حمایت از این دو برای عقد قرارداد گام‌های موثری برداشته‌ایم.
دبیر ستاد توسعه فناوری نانو بیان کرد: عمده این محصولات ارایه شده قبل از تولید، مشتری خود را دارند بنابراین معضلی برای فروش آن‌ها وجود ندارد.
گفتنی است در پایان مراسم رونمایی، ۴ قرارداد صنعتی نیز میان شرکت‌های حاضر امضا شد.

 

*افتتاح ۵۵۳۰ متر مربع ساختمان ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان
دکتر ستاری به همراه دکتر علیرضا عشوری رئیس سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران ۵۵۳۰ متر مربع ساختمان جهت حضور و فعالیت ۱۳ شرکت دانش‌بنیان در پردیس علم و فناوری سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران را افتتاح کرد.
دکتر ستاری ضمن افتتاح این مجموعه از فعالیت شرکت‌های مستقر نیز بازدید و از نزدیک با فعالیت آن‌ها آشنا شد.
گفتنی است این پروژه در مدت ۷ ماه توسط متخصصان اداره فنی و عمران سازمان طراحی و ساخته شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی ایران