مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در سوگواره حریم فاطمی؛

حاکمیت اخلاق و ارزش‌های اسلامی در جامعه، در گرو پیوند خوردن زندگی جوانان با سیره اهل بیت است

۰۹ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۷:۲۰ کد : ۶۰۳۸۶ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۷۰۹
مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم در سوگواره حریم فاطمی، با اشاره به لزوم پیوند عمیق زندگی جوانان نسل امروز با سیره اهل بیت، گفت: اگر سبک زندگی جوانان با سیره اهل بیت علیهما سلام پیوند بخورد، طراوت، شادابی و انگیزه معنوی آنان برای تلاش و خدمت به همنوع افزایش یافته و فضای دوستی و مودت و احترام به ارزش‌های اسلامی و انسانی ایجاد و در نتیجه موجب حاکمیت معنویت و اخلاق در جامعه خواهد شد.
حاکمیت اخلاق و ارزش‌های اسلامی در جامعه، در گرو پیوند خوردن زندگی جوانان با سیره اهل بیت است

به گزارش اداره‌کل روابط عمومی وزارت علوم، محمد هادی عسکری در آئین اختتامیه سوگواره ملی "حریم فاطمی" که صبح امروز (شنبه) به صورت آنلاین در حرم حضرت معصومه (س) برگزار شد، گفت: هدف از برگزاری سوگواره ملی حریم فاطمی، بیان فضائل اهل بیت و تکریم و تعظیم شعائر دینی است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، ضمن تسلیت به مناسبت سالروز وفات حضرت زینب (س)، با تشکر از زحمات دانشگاه صنعتی قم، در برگزاری این سوگواره؛ نقش ویژه حضرت زینب (س) را در واقعه کربلا و دوران پس از آن واقعه جانگداز؛ بارزترین بعد زندگی آن حضرت دانست و افزود: حضرت زینب (س) نماد صبر و استقامت در راه هدف بزرگ و والایی است که پیامبر بزرگ اسلام برای تحقق آن، رنج ها و مرارت های بسیاری را متحمل شد.

مهندس عسکری افزود: حضرت زینب (س) به دلیل داشتن ابعاد معنوی و تقوای ملکوتی، دارای شخصیت جامعی هستند که تا نظام هستی هست، به عنوان بهترین الگو برای بشریت اعم از زن و مرد باشد.

وی گفت: ارزش حضرت فاطمه معصومه (س) را در میزان عبودیت و بندگی خدا باید جستجو کرد و ابعاد شخصیتی ایشان؛ از جمله شرافت خانوادگی، شفاعت گسترده، موفقیت معنوی و مقام فقاهت آن حضرت را، شناسایی و به عنوان شاخص و الگو به جامعه ارائه کرد.

مدیرکل فرهنگی، اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری همچنین اظهار داشت: خداوند متعال در قرآن مجید و در آیات متعدد به مسلمانان فرمان داده است که شعائر الهی را بزرگ شمرده و گرامی بدارند و تکریم و پیروی از شعائر را نشانه تقوای قلبی مومنان می داند.

وی خاطرنشان کرد: از این منظر باید پیوند عمیق و وثیقی بین سوگواره و سبک زندگی جوانان برقرار شود. اگر سبک زندگی جوانان با سیره اهل بیت پیوند بخورد، طراوت و شادابی معنوی و انگیزه بالا برای تلاش و خدمت در راستای کمک به همنوع صورت گرفته و فضای دوستی، مودت و احترام به ارزش‌های اسلامی و انسانی و حاکمیت معنویت و اخلاق در جامعه مشاهده خواهد شد.

س. ر ۶۲/‏‬ ن. ش ۵۸

کلید واژه ها: سوگواره حریم فاطمی وزارت علوم