۱۹ و ۲۰ اسفند ماه سال جاری؛

سومین کنگره بین‌المللی جندی شاپور برگزار می‌شود

۰۹ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۴۲ کد : ۶۰۳۷۲ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۵۸۴
رئیس دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول گفت: سومین کنگره بین‌المللی جندی شاپور، روزهای ۱۹ و ۲۰ اسفندماه سال جاری به صورت حضوری و برخط برگزار می‌شود.
سومین کنگره بین‌المللی جندی شاپور برگزار می‌شود

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول، دکتر عصاری در این خصوص اظهار داشت: اصلی‌ترین هدف برگزاری کنگره بین‌المللی جندی شاپور، شناسایی ارزش فرهنگی کشور و آگاهی هموطنان عزیز و دنیا نسبت به این امر است. کشورایران ۱۷۵۰ سال قبل تمدنی داشته که در این تمدن دانشگاه بوده؛ در واقع در این زمان برخلاف تصور بسیاری از کشورها که کشور ما را نماد خشونت می‌دانستند، روی سردر دانشگاه جندی شاپور " علم وفضیلت برتر از بازو و شمشیر" نوشته شده بود که ارزش والایی برای جوانان این مرز وبوم دارد.

وی افزود: محورهای اصلی این کنگره بین‌المللی شامل نقش دانشگاه باستانی جندی شاپور در ترویج و اشتراک‌گذاری علمی، تأثیر الگوی شهر دانشگاه جندی شاپور در بسترسازی توسعه پایدار فرهنگی - اجتماعی و تاریخ علم و ابعاد زبان شناختی و ترجمه می‌باشد.

دکتر عصاری تصریح کرد: این کنگره طی روزهای سه شنبه و چهارشنبه ۱۹ و ۲۰ اسفند ماه سال جاری برگزار خواهد شد. با توجه به شیوع بیماری کرونا برگزاری کنگره به میزبانی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول به صورت مجازی خواهد بود.

وی خاطرنشان کرد: افتتاحیه کنگره بین المللی جندی شاپور با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس کنگره بین‌المللی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، نمایندگان فرهنگی کشور، رؤسای هشت دانشگاه برتر کشور و جمعی از مهمانان داخلی و خارجی در سالن شهدای جهاد علمی وزارت علوم برگزار خواهد شد.
ل. س ۴۲/ ل. م ۵۴

کلید واژه ها: جندی شاپور