برگزاری نشست تخصصی راهکارهای عملی وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه بناب

۱۲ دی ۱۳۹۴ | ۱۵:۳۶ کد : ۶۰۳۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۶۸۴
نشست تخصصی راهکارهای عملی وحدت حوزه و دانشگاه با حضور مسئولان و اساتید حوزه علمیه و دانشگاه‌های بناب برگزار شد. به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمد امیری سرپرست دانشگاه بناب بر تداوم این نشست ...
برگزاری نشست تخصصی راهکارهای عملی وحدت حوزه و دانشگاه در دانشگاه بناب
نشست تخصصی راهکارهای عملی وحدت حوزه و دانشگاه با حضور مسئولان و اساتید حوزه علمیه و دانشگاه‌های بناب برگزار شد.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، دکتر احمد امیری سرپرست دانشگاه بناب بر تداوم این نشست ها و همکاری بیش از پیش دانشگاه و حوزه در جهت اسلامی شدن دانشگاه‌ها تاکید کرد.
در ادامه حجت الاسلام و المسلمین اصغری از اساتید حوزه، ضمن تبیین معنای واقعی وحدت گفت: وحدت بین حوزه و دانشگاه باید طوری باشد که موجب اصطکاک و تزاحم بین این دو نهاد نشود. زمانی دانشگاه و حوزه به وحدت خواهند رسید که علوم طبیعی و علوم دینی در کنار هم و مطابق با هم بوده و محصول مشترک آنها تبدیل به قانون و آیین زندگی جامعه شود.
سپس حجت الاسلام کاشف رئیس دفتر فرهنگ اسلامی واحد بناب نیز به تشریح اهداف تشکیل این نشست پرداخت و گفت: با توجه به مذاکراتی که بین دانشگاه آزاد اسلامی بناب و حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) بناب انجام گرفته، دبیرخانه وحدت حوزه و دانشگاه در شهرستان بناب در حال شکل گیری است.
وی افزود: با توجه به پتانسیل دانشگاه‌ها و حوزه شهرستان بناب، این دبیرخانه کار خود را از امروز شروع کرده و ضمن تشکیل جلسات متعدد، اهداف گوناگونی را پیگیری خواهد کرد که از جمله می توان به تعریف صحیح از مفهوم وحدت بین حوزه و دانشگاه، بررسی راهکارهای علمی و عملی برای تحقق این هدف، بررسی چالش‌های فکری موجود در این موضوع، تبیین نظریه های بزرگان و عالمان پیرامون این موضوع، شناخت آفت‌ها و موانع پیش رو و افزایش فضای دوستی و محبت بین حوزه و دانشگاه اشاره کرد.
همچنین در ادامه جلسه، آیت الله عبدالمجید باقری بنابی مدیر حوزه علمیه بناب سخن رانی کرد و تعدادی از اساتید حوزه و دانشگاه به بیان دیدگاه‌های خود در این خصوص پرداختند.
گفتنی است این همایش به همت دانشگاه آزاد اسلامی واحد بناب و با همکاری دانشگاه بناب، حوزه علمیه حضرت ولی عصر(عج) و دانشگاه پیام نور مرکز بناب برگزار شد.