برگزاری نشست تخصصی ارتقای کیفیت در آموزش و یادگیری با تاکید بر نقش معلمان

۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۳ | ۰۹:۴۶ کد : ۶۰۳۳ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۸۵۹
<div dir="None">نشست تخصصی ارتقای کیفیت در آموزش و یادگیری با تاکید بر نقش معلمان، توسط کمیسیون ملی یونسکو و دانشگاه فرهنگیان در تاریخ 7 اردیبهشت 1393در دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود.</div> <span id="ms-rterangepaste-start"></span><div>به گزارش روابط عمومی وزارت علو</div> ...
نشست تخصصی ارتقای کیفیت در آموزش و یادگیری با تاکید بر نقش معلمان، توسط کمیسیون ملی یونسکو و دانشگاه فرهنگیان در تاریخ 7 اردیبهشت 1393در دانشگاه فرهنگیان برگزار می شود.
به گزارش روابط عمومی وزارت علوم، این نشست تخصصی با حمایت دفتر منطقه‌ای یونسکو در تهران، وزارت آموزش و پرورش، گروه پایش جهانی برنامه آموزش برای همه در پاریس، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، انجمن‌های علمی تخصصی در حوزه آموزش و همچنین دانشگاه تربیت دبیر شهید رجایی برگزار می شود و در آن از گزارش 14- 2013 پایش جهانی آموزش برای همه رونمایی خواهد شد.
هدف از برگزاری این نشست ارتقای حمایت نهادی از ادغام کیفیت - به عنوان یک هدف راهبردی- در طرح‌ها و سیاست‌های آموزشی،  جلب توجه افکار عمومی به نقش معلمان در اصلاح فرآیندهای یادگیری،  ارتقای نقش و جایگاه معلمان در برنامه‌ریزی، اجرا و ارزیابی فعالیت‌های مربوط به بهبود کیفیت درآموزش،  ارزیابی جایگاه معلمان در برنامه‌ریزی آموزشی و برنامه‌ریزی درسی و اجرای راهبردهای ارزیابی،  شناسایی چالش‌ها و بهترین تجربه ها در زمینه فعالیت‌های انجام شده برای معلمان یا توسط آنها مطابق با اهداف برنامه آموزش برای همه و  فراهم ساختن ابزار و بسترسازی لازم برای بحث و تبادل نظر و انتقال تجربه ها میان مدیران، برنامه‌ریزان، متخصصان و معلمان در حوزه بهبود فرآیندهای آموزش و یادگیری در نظام آموزشی است.
بر پایه این گزارش محورهای این نشست، کیفیت آموزش- یادگیری: معرفت شناسی، راهبرد و اجرا، - ارزیابی کیفیت و توانمندی‌های حرفه‌ای در تربیت معلم، نقش و جایگاه برنامه درسی در بهبود کیفیت آموزش و یادگیری و  چشم اندازهای آینده در تربیت و توسعه معلمان می باشد.
گفتنی است این نشست با حضور جمعی از مدیران، برنامه‌ریزان، متخصصان و کارشناسان آموزشی، استادان دانشگاه، پژوهشگران، معلمان و دانشجویان مراکز تربیت معلم برگزار می ‌شود.