در دانشگاه حکیم سبزواری؛

نخستین کنفرانس بین‌المللی موتور‌ها و ژنراتور‌های الکتریکی برگزار شد

۰۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۲:۰۳ کد : ۶۰۳۲۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۸۰
اولین کنفرانس بین‌المللی موتورها و ژنراتورهای الکتریکی با همکاری صنایع در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.
نخستین کنفرانس بین‌المللی موتور‌ها و ژنراتور‌های الکتریکی برگزار شد

کنفرانس بین‌المللی موتور‌ها و ژنراتور‌های الکتریکی در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد

 

اولین کنفرانس بین‌المللی موتورها و ژنراتورهای الکتریکی با همکاری صنایع در دانشگاه حکیم سبزواری برگزار شد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه حکیم سبزواری، دبیر اجرایی اولین کنفرانس بین‌المللی موتور‌ها و ژنراتور‌های الکتریکی در حاشیه برگزاری این همایش گفت: این کنفرانس بین‌المللی با مشارکت شرکت ماشین‌های الکتریکی (جمکو)، پژوهشگاه نیرو و دانشگاه حکیم سبزواری طی روزهای ۵ و۶ اسفند برگزار شد.

دکتر رضا روشنفکر با اشاره به محورهای این همایش علمی و تخصصی افزود: ماشین های الکتریکی میدان دوار، ماشین ها و محرکه های نوآورانه، مسائل مرتبط با مباحث طراحی الکتریکی ماشین های الکتریکی، درایوهای الکتریکی و پایش شرایط و تشخیص و عیب‌یابی برخی از محورهای مورد بحث در این همایش است.

وی تصریح کرد: همچنین مسائل مرتبط با مباحث طراحی مکانیکی ماشین های الکتریکی، هادی ها، مواد مغناطیسی، عایق ها و مواد جدید، ارتعاش و تعادل، تعمیر و نگهداری، مدیریت فروش، ابزارهای بازار، روش های بسته بندی، انبارداری و توزیع سایر محورهای کنفرانس بین‌المللی موتور‌ها و ژنراتور‌های الکتریکی است.

دکتر روشنفکر با اشاره به اینکه ۱۹ دانشگاه و مرکز علمی و صنعتی در این همایش مشارکت علمی داشته و مقاله ارائه داده اند، گفت: پس از پایان فراخوان ،۶۰ مقاله به دبیرخانه کنفرانس ارسال شد که پس از داوری ها ۳۸ مقاله جهت ارائه در کنفرانس پذیرفته شد.

وی افزود: سخنرانی مدیران صنعت برق کشور، تقدیر از استادان برجسته حوزه ماشین‌های الکترونیکی و برگزاری تورهای مجازی بازدید از صنایع از دیگر برنامه های این کنفرانس دو روزه بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه حکیم سبزواری ادامه داد: همچنین دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه تهران، دانشگاه شهید بهشتی، دانشگاه نوشیروانی‌بابل، پژوهشگاه نیرو، شرکت توانیر و شرکت سیمان سبزوار از جمله حامیان این کنفرانس هستند.

ل.م ۵۴