دکتر نظرپور در آیین «پویش همکاشت» خبر داد:

کاشت یک میلیون اصله نهال، در ۱۲۰۰ هکتار اراضی دانشگاه‌های کشور

۰۶ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۲۸ کد : ۶۰۳۱۹ اخبار برگزیده اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۱۰
دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در مراسم آغاز فعالیت برخط «پویش همکاشت» که امروز (چهارشنبه) در محل این وزارت برگزار شد، گفت: طی سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ حدود یک میلیون اصله نهال در مساحت ۱۲۰۰ هکتار در دانشگاه‌های کشور کاشته شده است.
کاشت یک میلیون اصله نهال، در ۱۲۰۰ هکتار اراضی دانشگاه‌های کشور

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آیین دکتر نظرپور به اقدامات انجام شده در کاشت نهال طی سال‌های ۱۳۹۶ تا ۱۳۹۸ اشاره کرد و گفت: در سال ۱۳۹۶ تعداد ۸۹ هزار نهال در مساحت ۱میلیون ۳۴۷ هزار متر مربع و در سال ۱۳۹۷ تعداد ۴۳۳ هزار نهال در مساحت ۶میلیون و پانصد هزار متر مربع و سال ۱۳۹۸ نیز تعداد ۴۲۱ هزار نهال در مساحت ۴ میلیون متر مربع و جمعاً در این سه سال حدود یک میلیون اصله نهال در مساحت ۱۲۰۰ هکتار در دانشگاه‌های کشور کاشته شده است.
وی در ادامه افزود: در روز ۱۴ اسفندماه نیز با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری در دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران در کرج مراسمی در این خصوص برگزار خواهد شد.
دکتر نظرپور تصریح کرد: در کل دانشگاه‌های کشور چه دولتی و چه غیردولتی حدود ۳ میلیون دانشجو مشغول تحصیل هستند که اگر هر دانشجو، استاد و رئیس دانشگاه یک نهال در فضای دانشگاه بکارد فرهنگ‌سازی بزرگی در این زمینه اتفاق خواهد افتاد که البته به جز کاشت نهال موضوع نگهداری آن نیز مطرح است که هر دانشجو می‌تواند مسئولیت حفظ و آبیاری نهال کاشته خود را برعهده گرفته و در این کار دانشگاه را یاری کند.
به گفته معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، در این زمینه می‌توان از کمک‌های شهرداری‌ها نیز در هر شهر استفاده کرد و در این ایام که دانشگاه‌ها به شکل مجازی به کار خود ادامه می‌دهند هر دانشجو در محل زندگی خود می‌تواند یک درخت بکارد.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/ ن.ش ۵۸