سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان خبر داد:

برگزاری طرح نوروز کرونایی با همکاری کانون‌های همیار سلامت روان

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۴:۱۹ کد : ۶۰۳۰۳ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۴۰۱
سرپرست دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان گفت: برای کاهش آسیب‌های موج چهارم کرونا برای دانشجویان، طرح نوروز کرونایی با محوریت مراکز مشاوره دانشگاه‌ها و همکاری کانون‌های همیار سلامت روان از ۲۵ اسفندماه برگزار می‌شود.
برگزاری طرح نوروز کرونایی با همکاری کانون‌های همیار سلامت روان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکترمجید صفاری نیا در همایش مجازی کانون‌های همیار سلامت روان گفت: اعضای کانون‌های سلامت روان دانشجویان نوع‌دوست و مسئولیت‌پذیری هستند که همدلی بالایی با دانشجویان آسیب‌پذیر دارند و می‌توانند از دید دانشجویان دیگر به مسائل و مشکلات نگاه کنند.
وی با توجه به گستردگی و اهمیت فعالیت کانون‌های همیار سلامت روان در دانشگاه ها گفت: شیوه‌نامه حمایت از این کانون‌ها در حال تدوین است و به زودی به مراکز مشاوره دانشگاه‌ها ابلاغ می‌شود.
دکتر صفاری نیا با اشاره به شرایط کرونا در کشور و افزایش ۳۰ درصدی فعالیت مراکز مشاوره دانشگاه‌ها نسبت به گذشته گفت: بخش مهمی از این اقدامات با همکاری کانون.های همیار سلامت روان انجام می‌شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور گفت: با توجه به اینکه هم اکنون اغلب دانشجویان عضو کانون های همیار سلامت روان از رشته های تحصیلی گروه علوم انسانی و غالباً علوم اجتماعی و رفتاری هستند نیاز است اعضای کانون‌ها با دانشجویان رشته های علوم فنی و علوم پایه هم ارتباط بگیرند و از آنها هم عضوگیری شود.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: سازمان امور دانشجویان