توسط خیر نیک‌‌اندیش انجام شد؛

اهدای ۶۰ نیم جزء دست‌نویس قرآن کریم خط نسخ به موزه و مرکز اسناد دانشگاه اصفهان

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۲ کد : ۶۰۲۹۶ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۹۹
۶۰ نیم جزء دست‌نویس قرآن کریم با خط نسخ و مزین به تذهیب توسط مهندس علیرضا بهنام، خیر نیک اندیش اصفهان به موزه و مرکز اسناد دانشگاه اصفهان اهدا شد.
اهدای ۶۰ نیم جزء دست‌نویس قرآن کریم خط نسخ به موزه و مرکز اسناد دانشگاه اصفهان

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اصفهان، فروزنده بهنام به نمایندگی از مهندس علیرضا بهنام، ۶۰ نیم جزء دست‌نویس قرآن کریم در یک صندوقچه چوبی متعلق به دوره قاجاریه را با حضور در دویست و نود و چهارمین جلسه هیئت رئیسه دانشگاه اصفهان، به موزه و مرکز اسناد این دانشگاه اهدا کرد.
دکترهوشنگ طالبی رییس دانشگاه اصفهان از خانم بهنام و مهندس علیرضا بهنام که در حفظ آثار فرهنگی ایران اسلامی اهتمام ورزیده و دانشگاه را برای نگاهداری این اثر نفیس انتخاب کرده‌اند تقدیر کرد.
وی همچنین ضمن ابراز خرسندی از اینکه خانم بهنام دانش‌آموخته دهه ۵۰ دانشگاه اصفهان هستند، اظهار داشت: امروز باعث افتخار است که بگوییم ۴۰ سال بعد از دهه ۵۰ تمام فعالیت‌های دانشگاه به ضلع جنوبی منتقل و با ایجاد ناحیه نوآوری بر مسئله محوری تولیدات علمی تاکید شده است.
دکتر طالبی در ادامه اذعان داشت: دانشگاه اصفهان طی سال های ۶۴ و ۶۵ حدود ۴۵۰ عضو هیئت علمی داشت که ۲۵۰ نفر از آن‌ها مربی و ۲۰۰ نفر نیز دارای مدرک دکتری بودند ضمن اینکه دوره‌های کارشناسی ارشد نیز هنوز راه‌اندازی نشده بود.
ولی خوشبختانه در حال حاضر با بیش از ۲۰۰۰ نفر دانشجوی دکتری، ۴۵۰۰ نفر دانشجوی ارشد و ۷۰۰ نفر عضو هیئت علمی که ۳۵۰ نفر از آن‌ها دانشیار و استاد تمام هستند، میزان پیشرفت‌های علمی دانشگاه طی ۴۰ سال گذشته کاملاً مشهود است‌.
دکتر طالبی موزه و مرکز اسناد دانشگاه را از منظر بازدیدکنندگان، تجلی توسعه یافتگی دانشگاه، طی ۷۰ دهه دانست و از حسن اعتماد و توجه مردم شریف اصفهان برای حفظ میراث گران بهای خود در دانشگاه اصفهان ابراز خرسندی کرد.
همچنین دکترسیدمسعود سید بنکدار رییس موزه و مرکز اسناد دانشگاه اصفهان نیز ضمن معرفی اثر اهدایی از سوی مهندس بهنام، اظهار داشت: این اثر فاخر متعلق به یعقوب بهنام بوده است که پس از فوت وی به یوسف بهنام و پس از آن به فریدون بهنام و در نهایت به علیرضا بهنام رسیده است.
دکتر بنکدار در ادامه افزود: مهندس علیرضا بهنام هم اکنون ساکن آمریکا هستند که طی تماس تلفنی با فروزنده بهنام، خواستار اهدای این میراث نفیس به دانشگاه اصفهان شدند.
همچنین فروزنده بهنام در دهه ۵۰ دانش آموخته زبان انگلیسی دانشگاه اصفهان بوده است.
گفتنی است در این مراسم لوح تقدیر از سوی رئیس دانشگاه اصفهان به مهندس علیرضا بهنام اهدا شد.
ل.س ۴۲/ ل.م ۵۴

کلید واژه ها: اصفهان