در راستای گسترش همکاری‌های پژوهشی صورت گرفت؛

انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، اردکان و شرکت صنعتی معدنی چادرملو

۰۵ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۰۰ کد : ۶۰۲۹۵ دستاوردهای دانشگاه ها
تعداد بازدید:۳۳۵
به منظور برقراری همکاری‌های پژوهشی مستمر تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، اردکان و شرکت صنعتی معدنی چادرملو به امضاء رسید.
انعقاد تفاهم‌نامه همکاری بین دانشگاه‌های صنعتی امیرکبیر، اردکان و شرکت صنعتی معدنی چادرملو

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم به نقل از دانشگاه اردکان، با امضای این تفاهم‌نامه راه‌اندازی مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه شرکت معدنی و صنعتی چادرملو در برج فناوری و نوآوری دانشگاه صنعتی امیرکبیر در دستور کار قرار گرفت.
در نشست امضای این تفاهم‌نامه که با حضور رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر، رئیس دانشگاه اردکان، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو، مدیرعامل شرکت انتقال آب خلیج فارس و به میزبانی دانشگاه امیرکبیر برگزارشد؛ دکترفاطمه بهجتی اردکانی رئیس دانشگاه اردکان این تفاهم نامه را گامی بلند و عملیاتی درجهت همسو کردن مبانی آکادمیک و خلاق با فعالیت‌های صنعتی و تولیدی دانست که می‌تواند تحولات عظیمی را در مراکز علمی و تولیدی کشور به ارمغان آورد.
وی با اشاره به جایگاه صنعتی اردکان، آمادگی دانشگاه اردکان را جهت هرگونه همکاری با واحدهای صنعتی در جهت پیشبرد توسعه پایدار در منطقه اعلام کرد.
دکترمعتمدی رئیس دانشگاه صنعتی امیرکبیر نیز در ادامه با اعلام اینکه در برنامه راهبری دانشگاه به دنبال حل مشکلات بخش‌های تولید و صنعت و مهارت‌افزایی هستیم اظهار امیدواری کرد: این توافقنامه آغازی بر ارتقای همکاری عملی و تنگاتنگ صنعت و دانشگاه باشد.
مهندس ناصر تقی زاده مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو نیز مهم‌ترین استراتژی‌های چادرملو  را افزایش بهره‌وری، کاهش هزینه‌های تولید، کاهش مصرف انرژی و داخلی سازی قطعات صنعتی و ماشین‌آلات عنوان کرد و گفت: در حال ورود به اکتشاف در معادن عمیق هستیم و قطعاً در این راه نیازمند بهره‌گیری از فناوری‌ها و نوآوری‌های  به روز می‌باشیم  و این همکاری با مراکز علمی، می‌تواند گام ارزشمندی جهت تحقق اهداف ما باشد.
دکتر یاری مدیرعامل شرکت انتقال آب خلیج فارس نیز ضمن تشریح اقدام بی نظیر طرح ملی شیرین‌سازی و انتقال آب به مناطق مرکزی ایران گفت: چادرملو تمایل بسیاری برای ساخت ممبران‌های آب شیرین‌کن به‌عنوان اصلی‌ترین قطعه مورد نیاز کشور دارد که امیدواریم از نتایج عملی این توافقنامه  تولید این قطعه استراتژیک در داخل باشد.
وی افزود: این مرکز علمی و پژوهشی به‌منظور تحقق توسعه زیرساخت های مرتبط با انقلاب صنعتی چهارم درکشور و استفاده و به‌کارگیری از خلاقیت و دانش نیروهای ایده پرداز و نخبه دانشگاهی و شرکت های دانش بنیان برای ایجاد این بستر بزرگ علمی و پیشرفته تاسیس شد.
گفتنی است شرکت معدنی و صنعتی چادرملو ایجاد مرکز نوآوری، تحقیق و توسعه را با همکاری مشترک دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دانشگاه اردکان در برج فناوری ابن سینا، به‌عنوان شرکت پیشتاز و اولین شرکت تولیدی و صنعتی کشور در دستور کار خود قرارداده است تا با استقرار آن، هوشمندسازی خطوط تولید و گسترش فناوری نوظهور همچون پردازشگرهای کلان داده‌ها، هوشمندسازی سامانه ها و فرآیند مواد پیشرفته در ساختار تولیدی شرکت را بعنوان رسالتی در جامعه تولیدی و علمی کشور پیاده‌سازی کند.
ل.س42/ل.م۵۴

کلید واژه ها: اردکان


( ۱ )