معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه:

ایران با حضور فعال در مجامع و سازمان‌های بین‌المللی بسیار موفق عمل کرده است

۰۳ اسفند ۱۳۹۹ | ۱۱:۳۴ کد : ۶۰۲۵۱ اخبار ستادی
تعداد بازدید:۳۰۸
دکتر بهاروند، معاون امور حقوقی و بین‌المللی وزارت امور خارجه، در نشست (مجازی) هم‌اندیشی توسعه همکاری با سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی که امروز (یکشنبه) به میزبانی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برگزار شد، گفت: ایران با حضور فعال در سازمان‌ها و مجامع بین‌المللی و همکاری با این نهادها بسیار موفق عمل کرده و نمایندگان شایسته‌ای داشته است.
ایران با حضور فعال در مجامع و سازمان‌های بین‌المللی بسیار موفق عمل کرده است

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، دکتر بهاروند در این نشست با اشاره به مجامع بین‌المللی دولتی و بین‌الدولی، سازمان و اتحادیه‌های دانشگاهی اظهار داشت: سازمان‌های بین‌الدولی سازمان‌هایی هستند که از چند دولت بین‌المللی تشکیل شده‌اند و با موضوعاتی حقوقی و قانونی کار می‌کنند و تصمیم‌گیری‌ها با نظارت مجلس و مقام رئیس جمهور انجام می‌شود مانند سازمان‌های سیاسی و امنیتی، سازمان‌های پولی و مالی، سازمان‌های حقوقی و قضایی و سازمان‌های تخصصی مانند یونسکو که کشور ما در این نوع سازمان‌ها پیشرو عمل کرده و حضور فعالی داشته است.
وی در ادامه افزود: باید سعی شود در هنجارسازی‌های بین‌المللی حضور فعال‌تری داشته باشیم و فقط مصرف‌کننده قوانین و ضوابط نباشیم و در قانون‌نویسی و هنجارسازی‌ها مشارکت کنیم. باید سعی کنیم با عضویت در این سازمان‌ها از تجربیات و مواهب آن بهره‌مند شویم و حضوری هدفمند داشته باشیم و برای چنین حضوری سعی کنیم موانع را از سر راه برداریم.
س.س ۵۱/ ل.م ۵۴/‏ ن. ش ۵۸